Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Інтернет-магазин Alp - спорядження для туризму та кемпінгу
0
Мій кошик

Альпіністські карабіни

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою

Страхувальний карабін — це необхідний і багатофункціональний інструмент для альпініста, туриста, спелеолога чи промислового альпініста-висотника.

Карабін — це сполучна ланка або кріплення для мотузки, навісного спорядження та іншого обладнання. Має вигляд скоби, яка замикається на клямку, що фіксується від непередбаченого відкриття запобіжником (муфтою), збільшуючи безпеку користування. Їх також використовують як спускові пристрої. Крім того, є моделі без муфти, які можуть використовуватись для розвішування спорядження чи у відтяжках із застосуванням страховок. 

Види карабінів для альпінізму та туризму

Карабіни бувають різні, залежно від потужності, матеріалів та форм.

 • Альпіністські карабіни розрізняють за потужністю, наприклад: 
 • Для страховки потрібні карабіни, у яких для поздовжнього навантаження допустима величина перевищує 22 kN.
 • Для підняття вантажів потрібні потужніші карабіни.
 • Для поперечного навантаження допустима величина щонайменше 7 kN.

Карабіни виготовляють із таких матеріалів як:

 • Алюмінієвий сплав. Алюмінієві карабіни дуже легкі, але мають низьку зносостійкість і не такі міцні, як сталеві. Часто мають анодоване покриття для захисту від корозії.
 • Сталь. Досить важкі, витримують великі навантаження з низькою ймовірністю зношування. Часто використовуються для важких робіт на зразок промислового альпінізму.

Кожна форма карабіна має свої переваги, і кожен карабін використовується у своєму виді спорту — альпінізмі, скелелазінні, туризмі. Найпопулярніші форми:

 • Овал — рівномірно розподіляє навантаження, уникаючи перекосів чи тертя. Ця форма міцна, проста у використанні і коштує досить дешево. Переважно застосовуються з блок-роликами, також немуфтовані овальні моделі використовуються в альпінізмі для техніки ШТО.
 • Трапеція (D-подібна) — надміцна конструкція, в якій навантаження розподіляється вздовж основної та вертикальної осей. Опційно схожі до овальних, проте значно легші. Досить універсальні у застосуванні. Часто використовуються для підйому вантажу на велику висоту, також D-подібні туристичні карабіни застосовують для переправ тощо.
 • Груша — забезпечує широке розкриття клямки карабіна. Здебільшого використовується у комбінації зі спусковим/страхувальним пристроєм (вісімка, шайба тощо). Оскільки такий карабін багато взаємодіє з мотузкою — виготовляється з круглого, товстого профілю.

Окремо відзначимо рапіди — це карабіни без клямки, з гвинтовою шестигранною муфтою, яка закручується рукою чи гайковим ключем. Дуже міцні і мають велике навантаження на розрив. Бувають різних форм та розмірів і переважно застосовуються для стаціонарних точок кріплення.

Крім того, за типом клямки існують муфтовані та немуфтовані альпіністські карабіни. 

Немуфтовані карабіни — переважно для комплектування відтяжок, як виняток немуфтовані овальні карабіни, про які згадувалося раніше.

Муфтовані карабіни бувають з такими муфтами: гвинтова, двотактна чи тритактна автоматична, автоматична пружинна тощо.

Як вибрати карабін для альпінізму?

Для правильного вибору альпіністського карабіна слід враховувати всі характеристики, що перелічувались раніше.

Призначення. Це основний критерій, від якого слід відштовхуватися. Залежно від ваших задач, ви маєте підбирати відповідний тип карабіна, враховуючи його форму, тип клямки та матеріал. 

Форма. Для більшості задач підійдуть трапецієподібні чи овальні карабіни (за винятком роботи зі спусковими чи страхувальними пристроями). Проте слід враховувати, що трапеції досить важкі, здебільшого сталеві та, як і овальні, мають малий кут відкриття клямки.

Клямка. Для частого перечіплювання та відкривання карабіна краще використовувати клямку з автоматичною чи напівавтоматичною муфтою (двотактна, пружинна). В свою чергу, гвинтову муфту краще використовувати для великих навантажень чи при можливості забруднення (швидше очищається) тощо. Якщо можливий фактор тертя також ліпше користуватися гвинтовою або тритактною муфтою.

Матеріал. Сталевий карабін буде надійнішим та прослужить довше, в свою чергу, якщо вага для вас має значення — придивіться до карабінів з алюмінієвих сплавів.

Навантаження. На кожному карабіні вказано максимально допустиме навантаження, відповідно, вибираючи альпіністський карабін, слід зважати на цей показник. Якщо ви не певні, який показник розривного навантаження підійде для ваших потреб — краще проконсультуйтеся з фахівцями.

Купити карабін туристичний в Україні

Купити карабін для альпінізму в Україні ви можете, зробивши своє замовлення у нашому туристичному інтернет-магазині  або відвідавши наші магазини: у м. Дніпро, що знаходиться за адресою вул. Набережна Перемоги, 62 або у м. Київ за адресою вул. Костянтинівська, 71, ТЦ "Шоколад". 

Від такого обладнання залежить безпека вашого життя, тому економити на ньому не можна в жодному разі. В свою чергу, ми гарантуємо винятково високу якість продукції.

Поширені запитання:

Щоб вибрати відповідний альпіністський карабін, потрібно чітко розуміти задачі, для яких він використовуватиметься та підбирати залежно від частоти використання, вашого бюджету і всіх вищеперелічених у цій статті критеріїв.

На кожному сертифікованому карабіні виробник вказує максимально допустимі навантаження, зазвичай в kN. В різних карабінів розривне навантаження може відрізнятися, залежно від їхнього призначення, форми, матеріалів тощо.

Несколько основных советов:

 • Не навантажуйте відкритий карабін.
 • Слідкуйте за правильним розташуванням карабіна, зокрема, щоб ніщо не зміщувало його з основної осі навантаження.
 • Навантажуйте поздовжню сторону карабіну (не більше 2 точок), адже при навантаженні поперечної він може зламатисяі
 • Мотузка повинна проходити через карабін знизу вгору, не утворюючи вузлів, не притискаючи муфту і не розкручуючи її.
 • Немуфований карабін може відкриватися від ударів об скелю, тому варто бути уважними.

При зберіганні карабінів варто уникати підвищеної вологості, кислотного середовища, солоного повітря та контакту з іржею. Для догляду достатньо чистити карабін у разі забруднення (продувати від піску, бруду чи мити в мильній теплій воді, використовуючи за потреби зубну щітку) і змащувати засобом на основі силікону, не залишаючи його на поверхні карабіна.

Вгору