Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Інтернет-магазин Alp - спорядження для туризму та кемпінгу
0
Мій кошик

Туристичнi грілки

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою

Настання зими не привід припиняти мандрувати! Для збереження тепла та комфортних мандрівок використовуйте туристичні грілки. Вони стануть у пригоді на гірськолижному спуску, під час зимової прогулянки чи в холодному окопі.

У цій статті розглянемо які бувають грілки для тіла, як їх вибрати та користуватись.

Зміст:

1. Типи туристичних грілок

2. Вибір туристичної грілки

3. Популярні бренди та моделі

4. Догляд та безпечне використання

5. Застосування у різних сферах

6. Екологічні питання

7. FAQ 

Типи туристичних грілок

В туристичних магазинах можна зустріти велике різноманіття грілок. Розглянемо які вони бувають:

 • Хімічні

Це найпростіший вид одноразових грілок. Вони виглядають як невеликий пакет, який при взаємодії з повітрям починає нагріватись і залишається гарячим кілька годин. Хім грілки виготовляють у вигляді пакетів для рук чи тіла, устілок у взуття, поясу, а також спеціальної форми для живота чи шиї. Залежно від виробника та типу хімічної грілки для рук, вони нагріваються максимум до 45-50°C та виділяють тепло протягом 8-12 годин.
Краще уникати прямого контакту грілки хімічної з тілом. Грілки для рук та ніг
найкраще використовувати через рукавички, шкарпетки чи просто поклавши в кишеню.

 • Сольові

Це найпопулярніший вид грілок самонагрівних багаторазових серед усіх любителів зимових пригод. У не активованому стані сольові грілки для рук виглядають як герметичні пакети з рідиною та металевою монетою всередині. Всередині них — перенасичений розчин солі. Для активації необхідно затиснути металеву пластинку. Це призводить до кристалізації солі з розчину та виділення тепла. Грілка нагрівається до 40-60°C, залежно від типу розчину, та залишається теплою від 30 хвилин до 2 години. Серед переваг такої грілки багаторазовість. Щоб “перезапустити” та повернути грілку у рідкий стан необхідно занурити її в окріп на кілька хвилин. Сольові грілки повністю безпечні та можуть використовуватись навіть для зігрівання немовлят.

 • Каталітичні

Це металевий резервуар, внутрішній простір якого заповнений ватою та містить каталізатор. Всередині розміщені також кришечки з вентиляційними отворами для подачі повітря. Вони заправляються бензином та нагріваються через окислення його парів при взаємодії з каталізатором, зазвичай платиною. Нагріваються до температури близько 60°C. Такі грілки дуже компактні, легко вміщаються у кишеню та довго слугують. Потребують періодичної заправки. Це довговічний варіант грілок багаторазових, що самонагріваються.

 • Електричні

Існують також електричні грілки, які виділяють тепло за допомогою нагрівальних елементів. Популярні міні кишенькові грілки, що потребують періодичної зарядки за допомогою кабелю, а також можуть працювати як повербанк для інших гаджетів. Існують навіть повноцінні сидіння-грілки для комфортної риболовлі чи іншого статичного проведення часу на холоді. 

Вибір туристичної грілки

 • Для туристичного походу

Найкраще використовувати каталітичні грілки або хімічні грілки. Каталітичні грілки довговічні та компактні, а грілки хімічні — одноразові, проте їх варто мати у похідній аптечці чи у туристичному рюкзаку на випадок непередбачуваної ситуації. 

 • Для зимової прогулянки

Для довгої прогулянки парком чи зимового вигулювання собаки найкраще використовувати сольові, електричні або інші багаторазові грілки для рук. Купити їх потрібно лише раз, а зігріватимуть вони кожної прогулянки.

 • Для гірськолижного спорту

Підійдуть різні види багаторазових грілок, які дозволяють зігріти тіло під час тривалого перебування на холодному гірському вітрі.

 • Для військових

Найкращий вибір для військових — каталітичні грілки, бо вони компактні, довговічні та не потребують електроенергії. Також варто мати запас хімічних грілок для тіла для ситуацій, що потребують швидкого зігрівання.

 • Для зігрівання вдома

Для дому не підійдуть хімічні грілки. Купити варто сольові або електричні моделі — вони багаторазові та безпечні для використання у закритих приміщеннях.

Популярні бренди та моделі

Зверніть увагу на такі перевірені моделі грілок різних типів:

Хімічні

Thermopad Hand Warmer — грілка для рук, виділяє тепло до 8 годин розмір 80х50 мм.
Only Hot Toe Warmer —  дуже тонкі грілки-устілки, які можна використовувати у всіх видах взуття. Мають клейкий кінчик, зберігають тепло до 9 годин.
Thermopad Heat Belt — грілка-пояс, що кріпиться довкола попереку за допомогою липучки велкро та гріє протягом 12 годин.

хімічна грілка Thermopad Hand Warmer

Сольові

Lifesystems Reusable Hand Warmer — швидко активується та легко відновлюється. Грілка не токсична і складається з натуральних та екологічно чистих компонентів без запаху. Після активації одразу починає виділяти тепло і гріє протягом 90 хвилин, з максимальною температурою 54°C. Не має обмеження в кількості циклів відновлення і постачається в наборі з двох штук.

сольова грілка Lifesystems Reusable Hand Warmer

Каталітичні

Zippo Hand Warmer — при повній заправці грілка здатна працювати 6 годин. Конструкція надзвичайно проста: нижня частина, заповнена ватою, патрон з каталізатором та кришка з вентиляційними отворами. Паливо зручно заливати через мірну лійку.

каталітична грілка Zippo Hand Warmer

Електричні

Lifesystems USB Rechargeable Hand Warmer — лише одним натисканням кнопки грілка починає виділяти тепло і здатна зберігати його до 6 годин. 
Функція power bank дозволяє заряджати USB-сумісні пристрої. Грілка має чотири температурні режими від 42°C до 50°C та подвійні пластини для рівномірного нагріву на 360°.
Важливо відзначити, що ця електрична грілка має вологозахисні властивості, але не призначена для повного занурення у воду.

електрична грілка Lifesystems USB Rechargeable Hand Warmer

Thaw Heated Seat Pad w/Power Bank — це зручне сидіння з USB-портом і повербанком, що може зігрівати протягом 5 годин. Має  три температурні режими: High, Medium та Low. 

грілка-сидіння Thaw Heated Seat Pad w/Power Bank

Догляд та безпечне використання

Кілька простих порад для безпечного використання.

 • Читайте інструкцю. Почніть ознайомлення з вказівок по використанню, безпеці та догляду. 
 • Хімічні грілки зберігайте якомога далі від дітей та домашніх тварин.
 • Уникайте безпосереднього контакту грілки зі шкірою.
 • Регулярно перевіряйте ваші грілки на наявність пошкоджень, тріщин, або інших несправностей.
 • Електричні грілки рекомендується заряджати раз на три місяці для справної роботи акумулятора.
 • Зберігайте в сухому прохолодному місці, уникаючи прямих сонячних променів.

Застосування у різних сферах

Ця маленька річ має безліч способів застосування:

 • зігріє руки лижника чи сноубордиста після катання;
 • зробить комфортним сон у спальному мішку під час ночівлі в наметі;
 • допоможе швидко зігрітись після переохолодження під час сходження на вершину;
 • зробить довгу зимову прогулянку комфортнішою;
 • допоможе зберегти тепло без електрики та опалення під час відключень;
 • допоможе зігрітись військовим на передовій.

Екологічні питання

Використання грілок не шкодить екології. Хімічні грілки не потребують спеціальної утилізації. Після використання грілки утилізують як звичайне побутове сміття. Проте вибираючи грілки, які можуть бути використані багаторазово, ви зменшуєте кількість відходів та споживання ресурсів на виробництво одноразових аналогів.

Деякі грілки мають батареї або акумулятори. Правильна утилізація цих елементів дуже важлива, оскільки вони можуть містити небезпечні речовини. Зазвичай, ви можете віднести використані батареї або акумулятори в спеціальні пункти для перероблення.

Туристичні грілки — вірний супутник та джерело тепла під час походів, зимових прогулянок, риболовлі чи виконання інших завдань в холодну пору року. Існують хімічні, сольові, каталітичні та електричні грілки. Їх різноманіття дозволяє вибрати оптимальний варіант для кожної конкретної ситуації.

Звертайтесь за допомогою у виборі до експертів інтернет-магазину Alp.com.ua. Ми пропонуємо широкий вибір грілок різних типів від перевірених виробників та швидке доставлення по Україні. Ви також можете завітати у фізичні магазини “Колекція пригод” та “Сходження” у Дніпрі, Києві та Запоріжжі.

FAQ 

Грілки активуються залежно від їх типу:

 

 • Хімічні — при взаємодії з повітрям, просто відкрийте пакет.
 • Сольові — натисканням на металеву пластину всередині.
 • Каталітичні — прогріванням запальничкою протягом 10-15 секунд та відкриттям вентиляційних отворів.
 • Електричні — за допомогою кнопки.

 

Час роботи грілки залежить від її типу та особливостей. Орієнтовні показники такі:

 

 • Хімічні — 8-12 годин.
 • Сольові — 30 хв - 2 години.
 • Каталітичні — 6 годин.
 • Електричні — 6 годин.

 

Існують такі різновиди грілок.

 

 • Хімічні — одноразові, активуються одразу при відкриванні пакета. Випускаються у різних формах: для рук, ніг, шиї, пояса.
 • Сольові — виглядають як герметичний пакет з рідиною, при активації переходять у твердий стан. Для повторного використання необхідно занурити її на кілька хвилин в окріп.
 • Каталітичні — працюють завдяки взаємодії парів бензину з каталізатором - платиною. Потребують заправки пальним, але слугують довгий час.
 • Електричні — потребують періодичного заряджання від мережі, гріють в різних режимах завдяки нагрівальним елементам.

 

Використані одноразові грілки утилізуються як звичайні побутові відходи. Акумуляторні — відповідно до правил утилізації акумуляторів.

Грілки можуть потенційно викликати деякі проблеми зі шкірою та алергічні реакції, особливо при некоректному використанні. Уникайте прямого контакту зі шкірою.

Вгору