Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Інтернет-магазин Alp - спорядження для туризму та кемпінгу
0
Мій кошик

Велокомп'ютери

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою

Велокомп'ютери – це портативний пристрій, спочатку призначений для вимірювання пробігу велосипеда та його швидкості. З часом вони обросли можливостями показувати додаткові параметри, такі як пульс, час, температуру, каденс і багато іншого

Що це за звір такий, комп'ютер для велосипеда?

Якщо ви не просто безтурботно катаєтесь, а ставите перед собою певні цілі – вам потрібний контроль. І тут на допомогу нам приходить велосипедний комп'ютер. Він складається з основного блоку, в якому проводиться розрахунок показників та датчиків. Основний блок може бути круглий або прямокутний, кріпиться до керма і має дисплей для виведення інформації (хоча вже можна зустріти бездротовий велокомп'ютер, який носиться на руці, як звичайний годинник). Сигнал на основний блок передається від датчиків, яких буває два види:

 • датчик каденсу – дає інформацію про кількість обертів педалей;
 • датчик колеса – дає показання швидкості та відстані, яку ви подолали.

Датчик (або датчики) може бути як дротовий, так і бездротовий. Для бездротового немає потреби в метушні з проводами і немає шансу щось зачепити або збити. Однак вони споживають енергії в 3-4 рази більше, ніж дротові.

Живиться комп'ютер для велосипеда від батарей типу «таблетка», які досить поширені і коштують недорого, або від акумуляторів.

Як правильно вибрати велокомп'ютер

Щоб полегшити вибір, розіб'ємо всі велокомп'ютери на 3 умовні категорії:

 • Початкового рівня, для тих, хто тільки знайомиться з цим видом пристроїв. Мають мінімальну кількість функцій і коштують дуже дешево. Купуються як перший велокомп'ютер.
 • Середнього рівня, з розширеним набором функцій, але водночас коштують відносно недорого. Цільова аудиторія – спортсмени-аматори.
 • Спортивні моделі, з найбільшою кількістю наворотів і відповідно з найвищою ціною. Призначені для просунутих спортсменів-аматорів та професіоналів, які вже знають, які функції їм потрібні. Ціна на такі моделі теж "просунута".

А тепер розберемо, що являють собою ці категорії:

 • Початковий рівень. Мінімальний набір функцій – розрахунок дистанції, спідометр, годинник, таймер.
 • Середній рівень. Тут вже є більше десятка функцій, є синхронізація з ПК, розпізнавання кількох велосипедів. Можливості базових опцій значно розширені (наприклад, не просто вимірювання швидкості, а вимірювання швидкості поточної, середньої, максимальної, за певний інтервал часу).
 • Моделі для спортсменів. Тут ми зможемо побачити великий вибір різних вузькоспеціалізованих функцій, таких як GPS-навігатор, альтиметр, лічильник калорій, пульсометр тощо.

Вивчаючи списки функцій, не забудьте про такі параметри як вологозахищеність, наскільки комп'ютер має великий екран і наскільки чітко ви можете розглянути його показання під час їзди, чи надійне кріплення і як воно витримає часті знімання та одягання. Розмір екрану має ще один аспект – на великий дисплей дивитися звичайно зручніше, але й випадково розбити його при падінні чи транспортуванні також набагато простіше. Якщо ви припускаєте нічне катання, рекомендується вибирати собі велокомп'ютери з підсвічуванням.

Як налаштовувати та встановлювати велокомп'ютери

Вичерпна інформація про налаштування та встановлення кожного конкретного комп'ютера міститься в інструкції, але деякі загальні моменти можна виділити:

 • спочатку потрібно скинути всі попередні налаштування, якщо такі були;
 • внести інформацію про розмір колеса велосипеда;
 • встановити поточний час;
 • встановити прийнятні для вас одиниці виміру.

Із встановленням теж не має виникнути серйозних проблем:

 • встановити основний блок на кермо велосипеда, використовуючи штатне кріплення таким чином, щоб ви могли натискати на кнопки керування під час руху;
 • встановити датчики – ні з датчиком каденсу, ні з датчиком колеса не має виникнути проблем;
 • якщо датчики дротові, обережно закріпити дроти, щоб вони ні за що не чіплялися.

Якщо інструкція не змогла відповісти на всі ваші питання з налаштування та встановлення або мова інструкції, наприклад, китайська, а у вас з нею не дуже, то найкращий порадник (після консультанта магазину Alp.com.ua) це, звичайно ж, Google. Там можна знайти і інструкції українською мовою, і відгуки користувачів про нюанси використання, і звіти з фото, як правильно налаштувати і встановити.

І до речі, велокомп'ютери можна використовувати на «споріднених» засобах пересування, на кшталт самокатів чи електровелосипедів.

Переваги купівлі комп'ютера для велосипеда в інтернет-магазині Alp.com.ua

Щоб купити велокомп'ютер, вам залишається лише вибрати оптимальну модель на сайті нашого інтернет-магазину, після чого ми з радістю відправимо ваше замовлення кур'єрською службою до Києва, Тернополя, Львова, Одеси або іншого міста України (за доступними наразі напрямками). Якщо ви знаходитесь у Дніпрі чи Києві, то можна прийти у м. Дніпро, за адресою вул. Набережна Перемоги, 62 та у м. Київ, за адресою вул. Костянтинівська, 71, ТЦ «Шоколад» і купити велокомп'ютер, що сподобався, прямо в магазині «Колекція Пригод», а заразом і побачити, наскільки хороший у нас вибір велотоварів.
 

Вгору