Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Інтернет-магазин Alp - спорядження для туризму та кемпінгу
0
Мій кошик

Рятувальне спорядження

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою

Аварійно-рятувальне обладнання – успішне вирішення завдань будь-якої складності

Сучасні рятувальники використовують різне обладнання та пристосування для надання екстреної допомоги людям, які потрапили в біду. Окрім обладнання, призначеного для ліквідації ДТП машин, застосовується альпіністське спорядження для рятування на висоті. Необов'язково, що нещасний випадок трапляється в горах: дуже часто спорядження допомагає під час пожежі, коли є можливість евакуації людей лише через вікна, або коли постраждалі потрапили до криниці чи печери, забралися у важкодоступне місце. Альпспорядження знаходиться на службі і в пожежних, і в ДСНС, і в усіх приватних організацій з невідкладної допомоги та пошуково-рятувальних організацій.

Види обладнання в залежності від призначення

Спорядження для рятувальних робіт має кілька видів, що визначаються умовами (на воді, у горах, у лісовій місцевості, в місті), де проводитимуться рятувальні роботи:

 • наземні;
 • водні;
 • повітряні;
 • підземні.

А також за функціональним призначенням:

 • пошуково-рятувальне;
 • гірськорятувальне;
 • газорятувальне;
 • аварійно-рятувальне під час пожежі.

Обладнання для рятувальних робіт може бути колективним, а може бути індивідуальним. До колективного можна віднести рятувальні трапи (жолоби), сходи, мати, подушки, натяжне полотно. А до індивідуальних засобів – рятувальні обв'язки, косинки, ноші, кисневий апарат тощо. В обладнання для рятувально-аварійних робіт входить великий список різних інструментів як ручних, так і механізованих, які допомагають звільнити людей із різних "пасток". До них відноситься навіть елементарна лопата та важелі.

Як вибрати спорядження для рятувальних робіт

Рятувальне альпіністське спорядження – одне з найпоширеніших та універсальних, яке застосовують спеціальні служби для різних завдань: переміщення, підготовка до транспортування, усунення наслідків, захист постраждалого. Щоб вибрати таке спорядження, потрібне чітке розуміння, для яких ситуацій воно використовуватиметься, який рівень ризику та складність робіт. Так, у типовий рятувальний альпіністський набір входить аптечка, кілька косинок, а також звичайні елементи спорядження:
страхувально-спускові пристрої та системи (для спуску людини або вантажу);
декілька видів мотузок різної товщини та довжини;

 • карабіни;
 • зажими;
 • закладки;
 • складані ноші для підйому або транспортування людини.

М'які плащові ноші доречні у складних, важкопрохідних умовах, куди рятувальники дістаються без транспорту – їм потрібно нести якнайменше ваги. Також вони є незамінними, якщо прохід до потерпілого обмежений. У них кілька ручок та ремінь фіксації. Більш щільна конструкція – коли до потерпілого бригада може дістатися за допомогою авто чи гвинтокрила.
Рятувальна петля – косинка – застосовується часто у гірсько-висотних рятувальних роботах для евакуації людини по вертикальній мотузці. Її безпека передбачає навіть транспортування у непритомному стані.

Найважливіше у такому спорядженні:

 • вага;
 • функціональність – ефективна дія;
 • простий принцип роботи;
 • якість матеріалів;
 • технології.

Вигоди від інтернет-магазина Alp.com.ua

Купити страхувальну систему в Україні рекомендуємо у професійних магазинах, таких як наш інтернет-магазин. Наші постачальники – імениті та перевірені компанії, асортимент продукції постійно розширюється, і ми завжди дотримуємося гарантійних зобов'язань. Якщо ви живете у Києві чи Дніпрі – приходьте в гості – там у нас фізичні магазини, де ви все особисто зможете оглянути та приміряти, та оцінити обслуговування. Сайт постійно оновлює всі дані про товари та ціни, тому інформація завжди актуальна. Тут легко знайти необхідні товари для активного відпочинку, а також професійних спортивних занять.

Поширені запитання:

Вам знадобляться кілька рятувальних косинок та складані ноші.

В якості рятувального канату для альпінізму використовують динамічні мотузки.

Для самостраховки потрібні страхувальна система, мотузки, карабіни та відтяжки.

Разом з рятувальним спорядженням купують карабіни, самостраховки, каски та аксесуари для альпінізму.

Вгору