Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Інтернет-магазин Alp - спорядження для туризму та кемпінгу
0
Мій кошик

Магнезія та магнезниці

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою

Купити спортивну магнезію на alp.com.ua

Магнезія спортивна — головний помічник скелелазів, легкоатлетів, танцівниць на пілоні та інших спортсменів, для яких міцне зчеплення зі спортивним інвентарем вирішальне. 

У асортименті нашого інтернет-магазину alp.com.ua представлена спортивна магнезія різних видів: у порошку, у вигляді брикетів, кульок, а також рідка та гелева. Ми пропонуємо товари від світових брендів Climbing Technology, Rock Empire, FireBird, Petzl, якими користуємось й самі. Ми пропонуємо одні з кращих цін в Україні, адже співпрацюємо з виробниками напряму.

Наші консультанти допоможуть підібрати оптимальну спортивну магнезію під ваш запит: для скелелазіння, гімнастичну, для пілона чи іншого спорту. 

використання спортивної магнезії

Що таке спортивна магнезія?

Спортивна магнезія складається з карбонату магнію. Не варто плутати її з медичною магнезією (сульфат магнію), а також з візуально подібними тальком та крейдою. На відміну від магнезії спортивної, тальк та крейда зменшують зчеплення. 

Магнезія для спорту висушує долоні спортсмена, відповідно вони не пітніють та не зісковзують. Лазіння на скеледромі чи скелях, виконання вправ з інвентарем чи елементів на пілоні незручне та навіть небезпечне без використання магнезії.

Типи спортивної магнезії

Магнезія буває у різному форматі. Залежно від потреб та вподобань спортсмени вибирають купити рідку магнезію або користуватись порошковою. Розгляньмо детальніше.

Суха магнезія у порошку — це класичний вибір. Продається у банках або зіп-пакетах.  Її склад не містить зайвих домішок, проте небезпека використання такої магнезії у її пилючності. Вона створює хмарки пилу, якими дихати шкідливо. У деяких залах навіть обмежують використання порошкової спортивної магнезії, проте на довгих маршрутах без неї не обійтись. Лише порошкову магнезію можна поновлювати під час лазіння.

Для її використання потрібна магнезниця. Це сумка, у яку занурюються руки, щоб їх «намагнезити». Може бути двох видів:

 • Невеличка: кріпиться на пояс за допомогою карабіна або на страхувальну систему скелелаза, завдяки чому можна поновлювати шар магнезії на руках під час лазу. Найкраще підходить для довгих трас та мультипітчу.
 • Боулдерингова: це велика магнезниця, що залишається внизу маршруту. Зручна для групового використання. Найпопулярніша для боулдерингу.
 • Магнезія у брикеті

Спортивна магнезія у брикеті аналогічна за характеристиками порошковій, проте постачається цільним шматком. Скелелаз чи легкоатлет може її подрібнити до комфортної фракції. Також нею можна користуватись і без подрібнення: просто натріть брикетом спортивної магнезії руки.

 • Спортивна магнезія у кульці

Ще один спосіб використання порошкової магнезії, щоб зменшити її пильність. Для цього її помістили у чохол з дрібної сітки у вигляді кульки. Обробляти руки можна різними методами: для цього стискають кульку у долонях, злегка постукують по ній чи розтирають у долонях. 

Кульки зі спортивною магнезією бувають одноразові та багаторазові, у яких можна поповнювати вміст магнезії. Кульки виготовляють такого розміру, щоб їх було зручно стискати у долонях, вміст магнезії зазвичай 24-60 грамів. Зручно, коли чохол має затяжки і можна досипати магнезію, адже коли її вміст починає закінчуватись — користуватись стає незручно.

Магнезія рідка — це спиртовий розчин карбонату магнію, що замінює використання порошкової спортивної магнезії. Її наносять на долоні та чекають до висихання (близько 30 секунд). Такий засіб краще сушить шкіру, адже спирт посилює такі властивості. Проте шар магнезії тримається на руках не надто довго: близько 10-30 перехватів. Рекомендуємо рідку магнезію купити легкоатлетам, танцівницям на пілоні та поціновувачам боулдерингу. Для довгих скелелазних маршрутів рідку магнезію для спорту можна поєднувати з порошковою. 

 • Спортивна магнезія у гелі

Це найсучасніший вид магнезії. Вона не пилить, швидко сохне, не залишає кольору та не пересушує занадто шкіру. Серед її недоліків — неможливість використання одночасно з порошковою магнезією. Це відмінний вибір для силових тренувань, виконання елементів на пілоні та боулдерингу.

Переваги використання магнезії для рук

Магнезію спортивну купити варто всім, чия діяльність вимагає надійного зчеплення з інвентарем, зачепами чи скелею. Її переваги однозначні:
1. Підвищення зчеплення та запобігання ковзанню:
Магнезія вбирає вологу з рук, роблячи їх більш сухими та шорсткими. Це значно покращує зчеплення з інвентарем, таким як штанги, гімнастичні снаряди, пілон або скельні виступи, завдяки чому покращуються результати та зменшується ризик падінь та травм.
2. Комфорт під час занять:
Магнезія може допомогти зменшити натирання та дискомфорт, які можуть виникнути при тривалому контакті рук з інвентарем або скелею. Тренування без магнезії може призвести до утворення мозолів. 
3. Безпека:
Заняття без використання магнезії можуть бути навіть небезпечними, адже через недостатнє зчеплення та підвищене потовиділення можна зірватись зі скелі, гімнастичного кільця чи пілону.

порошкова спортивна магнезія

Як вибрати правильну спортивну магнезію?

Правильну магнезію купити не так складно, як відтяжки, затискачі для мотузки, спускові та страхувальні пристрої чи мотузки для альпінізму, проте серед різноманіття пропозицій на ринку також можна розгубитися. 

Фактори, що впливають на вибір магнезії:
Вид спорту: 

 • Скелелазіння: вибирайте порошкову спортивну магнезію для довгих трас, можна також поєднувати з рідкою.
 • Боулдеринг: рідка, гелева, порошкова.
 • Паверліфтинг: рідка, порошкова.
 • Танці на пілоні: найкраще підійде гелева магнезія для пілону, адже вона безколірна.
 • Акробатика: рідка, гелева.

Умови використання:
У деяких залах заборонено використовувати порошкову магнезію через її надмірну пильність. Також спортивна магнезія у вигляді порошку залишає білі сліди на рельєфі, тому заборонена на деяких європейських маршрутах.

Особисті вподобання:
Часто рішення яку купити спортивну магнезію залежить лише від вас. Комусь більш до вподоби кульки, хтось лазить з класною магнезницею та не проміняє її на інший вид, а у когось алергія на порошок і вибір звужується до рідкої або гелевої магнезії.

Виробник:
При виборі спортивної магнезії не останню роль відіграє її виробник. Вибирайте перевірені бренди, наприклад Climbing Technology, Rock Empire, FireBird, Petzl. Ознайомтесь з відгуками користувачів або запитайте поради у консультантів.

Існує безліч різних типів магнезії, кожен з яких має свої переваги та недоліки, детальніше читайте у статті «Види магнезії для скелелазіння. Як вибрати та застосовувати».

Правильне використання магнезії для спорту

Крім того, щоб магнезію купити, потрібно її правильно використовувати. Розглянемо принцип нанесення, залежно від виду спортивної магнезії.

Тип спортивної магнезії Спосіб нанесення
Порошкова у магнезниці Опустити руки почергово у магнезницю, обережно струсити зайвий порошок
Спортивна магнезія у брикеті Натерти руки брикетом або розкришити його шматочок та розтерти по долонях. Струсити зайве
Магнезія в кульках Розімʼяти кульку у руці або злегка постукати нею
Рідка магнезія для спорту Нанести на долоні, зачекати 30 секунд до висихання
Спортивна магнезія у гелі Нанести на долоні рівномірним шаром

 використання магнезниці

Важливо дотримуватись також кількох правил:

 • Не використовуйте магнезію, якщо у вас є порізи або рани на руках.
 • Ретельно мийте руки після використання магнезії.
 • Користуйтесь зволожувальним кремом після занять, щоб не допустити пересушування та тріскання шкіри.
 • Використовуйте обережно, щоб не викликати хмар пилу.
 • Старайтесь не вдихати пил магнезії.
 • Не використовуйте занадто багато магнезії, завжди струшуйте залишки.
 • Не допускайте попадання магнезії в очі.

Догляд за магнезією та магнезницями

Пропонуємо кілька простих правил, як зберігати та доглядати за спортивною магнезією:

 • Зберігайте магнезію в сухому та прохолодному місці. Волога може призвести до того, що вона злипнеться та стане непридатною до використання.
 • Закривайте контейнер після використання. Це допоможе запобігти потраплянню пилу та бруду в магнезію, а також вбереже її від розсипання.
 • Регулярно чистіть магнезниці. Це допоможе запобігти накопиченню пилу та бруду.
 • Для чищення магнезниць використовуйте м'яку вологу ганчірку. Не використовуйте агресивні мийні засоби, адже вони можуть пошкодити матеріал.
 • Після чистки ретельно просушіть магнезницю подалі від сонячних променів.
 • Якщо ви використовуєте рідку магнезію, регулярно чистіть аплікатор. Це допоможе запобігти засміченню аплікатора та нерівномірному нанесенню магнезії.
 • Якщо ви використовуєте магнезію в брикетах, зберігайте брикети в щільно закритому контейнері. Це допоможе запобігти кришінню брикетів.

Вибирайте магнезію для своїх спортивних досягнень

Магнезія для рук — це незамінний інструмент для спортсменів, які займаються видами активності, де важливе надійне зчеплення з інвентарем або скелею.

Вибір правильної магнезії залежить від виду спорту, умов тренувань та ваших особистих уподобань. Важливо правильно використовувати спортивну магнезію та доглядати за нею, щоб вона прослужила вам довгий час і допомогла досягти цілей.

Замовити спортивну магнезію в Україні можна у нашому інтернет-магазині Alp.com.ua або купити у магазинах «Колекція Пригод» та «Сходження» у Дніпрі, Києві та Запоріжжі.

Бажаємо вдалого вибору та надійного зчеплення!

 

Вгору