Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Інтернет-магазин Alp - спорядження для туризму та кемпінгу
0
Мій кошик

Шлямбурне обладнання, станції, гаки

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою

Скельне обладнання для ШТО маршрутів

Якщо ви запаяний альпініст і збираєтеся провести свої вихідні на вертикальній стіні замість затишного дивана, тоді вам добре знайомі такі назви як скельний гак, шлямбур, якір, пітон та подібні до них. Набір правильного та надійного скельного обладнання є у кожного альпініста високого класу, який готовий проходити складні альпіністські маршрути високої категорії за допомогою ШТО. Але іноді трапляється так, що у нескладному гірському поході виникають ситуації, коли необхідно забити кілька гачків для організації скельної станції, для безпечного спуску, наприклад. А якщо ви займаєтесь пробиванням скелелазних маршрутів, вам не обійтися без станцій. Саме тому необхідність вибрати та купити скельне обладнання виникає як у досвідчених спортсменів, так і у новачків.

Різновиди та особливості скельного обладнання

Якщо ви збираєтеся на мультипітч, то наявність гаків не обов'язкова, адже основні точки страховки під час підйому – це стаціонарні шлямбури. Але навіть там іноді виникає ситуація, коли потрібно забити свою точку або встановити закладний елемент, щоб безпечно подолати певну ділянку. Скельні шлямбури в тілі скелі надійно тримають анкерні болти, але іноді зустрічаються і клейові шлямбури-кільця. Як перші, так і другі витримують велике навантаження. Скельне обладнання, яке встановлюється альпіністом, містить:

  • якірні гаки;
  • пітони;
  • “морквинки”;
  • швелерні гаки та ін.

Всі вони мають схожу суцільнометалеву конструкцію з отвором, куди встановлюється відтяжка або самостраховка. Забиваються такі елементи у тріщини за допомогою скельного молотка. Іноді трапляється так, що вони забиваються в скелі назавжди, тому треба бути готовим до цього і завжди мати кілька запасних гаків однакового розміру. Як і шлямбури, всі скельні гаки здатні витримувати велике навантаження навіть при навантаженні на злам. Тому правильно встановлений гак при зриві може врятувати ваше життя.

Купити скельний гак, шлямбурне обладнання, альпіністські станції або анкерні болти можна у нашому інтернет-магазині Alp.com.ua. Наші фахівці допоможуть зробити правильний вибір та підібрати спорядження за ціною. Відправлення здійснюється в усі міста України, в тому числі й у Київ, Харків, Дніпро, Одесу, Львів, Житомир, Кропивницький, Хмельницький, Чернігів, Черкаси, Суми та інші (за доступними напрямками).

Поширені запитання:

Вам також знадобляться карабіни, відтяжки та самостраховка.

Різні типи скель (піщані, гранітні, вапнякові) мають різну структуру, що впливає на надійність та міцність станцій. Обирайте залежно від особливостей скельних утворень, з якими ви зіткнетесь. Рекомендуємо звернутись за порадою до експерта у разі сумнівів.

Спорядження придатне до використання довгі роки, але для надійності рекомендуємо перевіряти стан перед кожним використанням. Робота на висоті потребує особливих мір безпеки.

Разом зі скельним обладнанням купуютькарабіни, відтяжки, мотузки, скельне взуття.

Вгору