Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Інтернет-магазин Alp - спорядження для туризму та кемпінгу
0
Мій кошик

Льодоруби

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою

Льодоруб — must have для альпінізму та гірського туризму

Льодоруб для альпінізму необхідний кожному альпіністу, який збирається у великі гори. Без цього важливого елемента спорядження не можливе жодне серйозне сходження. Конструкція льодоруба досить проста: кожен інструмент складається із древка і голови, яка у свою чергу складається з дзьоба та лопатки. Древко найчастіше виготовляється з алюмінієвого сплаву. Це зроблено для максимального полегшення інструменту. При виготовленні голови використовують сталь, часто загартовану, тому що саме на цю частину конструкції припадає максимальне навантаження.

Види та особливості конструкції льодорубів

У голові льодоруба є спеціальні отвори для карабінів – це спеціальні точки кріплення кригоруба до самостраховки спортсмена, адже інструмент на маршрут береться здебільшого один, і втрата його на сходженні веде до значного зменшення ступеня безпеки. Древко льодоруба виконує опорну функцію і саме для цих цілей його основа має спеціальний сталевий штичок, завдяки якому льодоруб набагато простіше входить у сніг. Древко кригоруба може бути вигнуте і мати на перший погляд химерну форму. Такі льодоруби використовуються для льодолазіння та драйтулінгу, і називаються льодовими інструментами.
Способів використання льодоруба в горах дуже багато. Основних функцій застосування – три:

  • рух;
  • страховка;
  • спуск.

Насамперед інструмент використовується сходником як опора під час підйому по снігових і зледенілих схилах. Якщо на шляху альпініста зустрічається вертикальна перешкода, то зв'язка «льодоруб-кішки» стає єдиною точкою опори для пересування. Але головна функція будь-якого льодоруба – це організація страховки: як власної, так і страховки товаришів по зв'язці. Іноді кригоруб виконує вирішальну роль під час зриву учасника – це часто єдина можливість самозатриматися на схилі і тим самим зберегти собі життя. У деяких ситуаціях є необхідність організації спускових або горизонтальних поручнів, тоді також використовують кригоруб.

Вигоди від інтернет-магазину Alp.com.ua

У нашому інтернет-магазині Alp.com.ua представлений великий вибір льодового спорядження за найдоступнішими цінами, і ви легко зможете вибрати та купити льодоруб. Ми здійснюємо доставку по всій Україні, наприклад, у такі міста як Дніпро, Київ, Харків, Львів, Івано-Франківськ, Житомир, Чернівці, Хмельницький, Чернігів, Черкаси, Суми та інші населені пункти країни (за доступними напрямками).

Поширені запитання:

Альпіністський льодоруб зазвичай має довжину від 65 до 90 см. Обирайте залежно від свого зросту та довжини рук. Лезо буває пряме, з класичним вигином та зі зворотним вигином.

Руків’я льодоруба може мати різну ергономічну форму, мати спеціальне покриття, штик і інші особливості.

Після використання льодоруб треба ретельно вимити від забруднень м’якими засобами, висушити. Лезо потрібно вчасно заточувати. Якщо ваш льодоруб розкладний — потрібно змащувати механізми.

Разом з льодорубами купують рюкзаки,трекінгові палиці,спальники та намети.

Вгору