Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Інтернет-магазин Alp - спорядження для туризму та кемпінгу
0
Мій кошик

Спортивні страхувальні системи

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою

Спортивні нижні страхувальні системи

Страхувальні системи, до яких належать спортивні нижні обв’язки – чи не основний елемент спорядження будь-якого скелелаза чи альпініста. Усі активності, пов'язані з висотою, обов'язково супроводжуються спеціальними пристроями, покликаними страхувати спортсмена від зриву та падіння. Страхувальні системи – це захист від серйозних травм, від нещасних випадків.

Більше того, їх використовують у багатоборстві, а також при переправі через водойму. Альпіністська нижня система – основна база закріплення людини з іншими ланками страхувального ланцюга: точками страховок, карабінами, мотузкою. Крім того, на неї кріпляться набори іншого скелелазного інвентарю: відтяжки, закладки тощо. Нижні страхувальні системи – це відносно нещодавній винахід. Але саме вони найефективніші та найзручніші – при ривку немає стискання грудної клітини, як це було раніше, коли були лише грудні обв'язки. 

Різновиди та застосування страхувальних нижніх обв’язок

Крім нижньої системи страховки, є ще:

 • грудна (верхня);
 • комбінована (повна обв’язка).

Залежно від мети застосування та виду висотних активностей, нижні системи можуть бути:

 • для скелелазіння;
 • для альпінізму;
 • для гірського туризму;
 • для висотного альпінізму;
 • для промислового;
 • для спелеології;
 • для великих стін (big wall);
 • для скі-туру;
 • для скі-альпінізму;
 • жіночі;
 • дитячі.

Так, страхувальні нижні обв'язки для скелелазіння: полегшені, розраховані для роботи на скеледромі або на природних скелях у теплу погоду, петлі для ніг без регулювань.

Нижня система для альпінізму має посилені ножні обхвати та ремінь пояса – така обв'язка розрахована на тривале зависання спортсмена, без дискомфорту. До того ж петлі та пояс регулюються, що робить її універсальною для будь-якого сезону. Крім того, у складі такої системи є так звані балкони – кріпильні петельки для навісного спорядження.

Особливість системи для сходження – широкий діапазон регулювань петель на ногах та на поясі – по дві точки. Завдяки цьому нижню обв’язку можна точно регулювати під будь-який одяг.

Для систем, розрахованих на скі-тури, характерна спеціальна конструкція, яка дозволяє їх надягати, не відкріплюючи лижі. Їх легко знімати, вони легені.

Для спелеологів страховки дуже ергономічні, легкі і розраховані вони для затяжного спуску або підйому. Вони завжди комбіновані – нижня та верхня обв'язки.

Жіночі страхувальні нижні системи відрізняються трохи більшими петлями по довжині та іншою формою поясного ременя для кращого комфорту.

Як правильно вибрати нижню страхувальну систему для альпінізму

Для робіт у промальпі та для дітей слід вибирати повну обв'язку-страховку. Саме вони забезпечать максимальну безпеку на висоті у разі зриву і вони дають гарантію на нетравматичне положення тіла в повітрі.

Перша та головна умова при виборі тієї чи іншої моделі страхувальної системи – зручність. Тож важливо приміряти. Вона має сидіти комфортно, ніде не тиснути. Ножні петлі не повинні передавлювати судини, регулювання має бути точним.

Друге – матеріал, технологічність та міцність.

Третє – вага спортсмена.

Четверте – наявність сертифіката якості та надійності.

П’яте – ціна та бренд.

Найкращі виробники спортивних страховок:

 • Climbing Technology;
 • Rock Empire;
 • First Acsent (F.A);
 • Petzl;
 • Travel Extreme.

Асортимент спортивних страхувальних систем від інтернет-магазину Alp.com.ua

Запрошуємо купити нижню страховку в нашому інтернет-магазині. У продажу найкрутіші фірмові товари для підкорення гір та для будь-якої подорожі чи пригоди. Також ви знайдете тут все, що потрібно для активного відпочинку, а ще професійні девайси, інвентар та інші корисні штуки від крутих брендів! Якщо ви в Україні – ми доставимо ваше замовлення до будь-якого населеного пункту у зручний для вас спосіб (за доступними напрямками). А якщо ви живете у Дніпрі чи у Києві – заходьте у гості до наших фізичних магазинів! Ми будемо раді надати вам допомогу у виборі якісної продукції – чи то альпіністська нижня обв'язка, самостраховка, або льодоруб, або закладні елементи. Купуйте фірмовий екіп і вперед, за враженнями, у гори!

Поширені запитання:

Всі справні страхувальні системи для альпінізму легко витримують ривок у разі зриву альпініста. Зазвичай максимальне навантаження 22 кН. Важливо перевіряти спорядження перед використанням.

Варто приміряти систему, щоби зрозуміти який розмір буде оптимальним. Обв’язка має щільно сидіти на тілі, але не перетискати. Є простий спосіб перевірити розмір: в пояс та лямки для ніг одягненої системи має легко проходити долоня, але не кулак.

Рекомендований термін експлуатації 5-10 років. Проте, якщо на системі з’являються ознаки зносу, радимо її замінити швидше.

Разом зі страхувальними системами купують карабіни, відтяжки, зажими, мотузки, спускові та страхувальні пристрої.

Вгору