Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Інтернет-магазин Alp - спорядження для туризму та кемпінгу
0
Мій кошик

Похідні фільтри для очищення води

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою

Купити фільтр для води туристичний на alp.com.ua

Туризм ― це захоплюючий вид дозвілля, який дає можливість отримати багато нових вражень. Але незалежно від того, наскільки складний маршрут, важливо, щоб спорядження, починаючи з туристичних наметів й закінчуючи засобами гігієни, було якісним.

В будь-якому поході, тривалому чи короткому, потрібен запас питної води. Оскільки всю потрібну її кількість навіть тренована людина нести не зможе, більш практичним рішенням буде взяти з собою фільтри для води похідні. Вони допоможуть споживати достатню кількість чистої води, щоб уникнути зневоднення й сповна насолодитися мандрівкою.

Для кращого результату бажано вивчити особливості місцевості та рівень забруднення місцевих водойм. Це допоможе краще зрозуміти, який фільтр для води туристичний доцільніше купити в похід. Завдяки сучасним технологіям, легко вибрати потрібний очищувач води похідний, який ефективно знезаразить її та очистить.

Придбати фільтри для очищення води похідні можна в інтернет-магазині alp.com.ua. Ми пропонуємо тільки якісну й оригінальну продукцію, яка гідно послужить вам в поході чи подорожі. В каталозі на сайті доступні фільтри для води туристичні таких перевірених виробників, як HydraPak, Katadyn, Aquamira, Lifestraw, Gear Aid, Lifesystems, MSR. Ви можете підібрати потрібний фільтр самостійно, скориставшись фільтром в каталозі, або проконсультуватися з нашим спеціалістом.

фільтр для води туристичний

Роль похідних фільтрів

Туристам у тривалому поході часто доводиться перебувати далеко від населених пунктів. Це означає, що поблизу не буде можливості поповнити запас чистої води. Вживати сиру воду з водойм ризиковано, на жаль, навіть найчистіша на вигляд вода з гірського джерела може містити патогенні мікроорганізми.

Споживання брудної води небезпечне через такі ризики:

  • кишкові інфекції, дизентерія та гепатит А,
  • лямблії, що призводять до ураження печінки та тонкого кишківника. 
  • при жорсткій воді може постраждати шлунок. 

Похідний фільтр для води стане в пригоді, якщо похід довгий, немає можливості поповнити запаси чистої питної води або доводиться користуватися невідомими водоймами. 

Також запас води потрібен для харчування, зокрема додавання у сублімовану їжу. Часто забруднення водойм відбувається не лише через життєдіяльність тварин та рух течії, а й через викиди з заводів, фабрик та каналізаційних стоків. Згідно з статистичними даними, причиною близько 18% спалахів інфекційних захворювань є саме недостатня якість споживаної води.

похідний фільтр для води

Переваги туристичних фільтрів для води

Туристам та мандрівникам стануть в пригоді фільтри для води похідні, адже вони дозволяють пити з будь-якої водойми, навіть зі стоячою водою. Сучасні туристичні очищувачі успішно затримують бруд, пісок, мул, а також бактерії та паразитів. Пропущена крізь фільтр для води похідний, рідина стає прозорою, не має запаху та смаку, й вже готова до споживання чи готування їжі.

Туристичний фільтр для очищення води має такі переваги:

  • Висока ефективність

Похідні очищувачі води успішно затримують найдрібніші часточки, що містяться у воді, зокрема сміття, водорості та небезпечні мікроби. Вода після проходження крізь фільтр вже є придатною для пиття.

  • Зручність у використанні

Фільтри можна використовувати як проточні, тобто очищену ними воду можна пити одразу. Також їх зручно фіксувати на будь-якій ємності завдяки універсальним кріпленням, найчастіше їх закріплюють на пляшці. Інтуїтивно зрозумілий дизайн дозволяє за потреби легко складати й розбирати фільтр.

  • Комфортні розміри

Туристичний фільтр для води зручний тим, що багато моделей мають невеликі розміри й малу вагу, їх легко носити в туристичному рюкзаку та навіть в кишені.

  • Тривалий термін служби

Фільтр для води для подорожей завдяки значному ресурсу підійде для тривалого туристичного походу без зниження ефективності. Також численні моделі очищувачів розраховані на широкий діапазон температур, за яких вони успішно фільтрують воду ― в середньому, від 0 до 40 градусів.

Особливості похідних фільтрів

Асортимент сучасних фільтрів настільки великий, що непідготовленій людині легко розгубитися. Розглянемо детальніше типи фільтрів для води похідних та їх особливості. В залежності від конструкції, фільтри для очищення води похідні можуть бути проточні (так звані фільтри-соломинки), фільтри-насоси, фільтри-пляшки та гравітаційні. 

Матеріали корпусу та принцип роботи фільтру можуть відрізнятися, але фактором, що їх об’єднує є наявність змінного картриджа, що містить певну речовину, яка пропускає крізь себе воду та очищає її. У фільтрах для води туристичних використовуються такі основні речовини:

  1. Кераміка: керамічні картриджі важкі, але довговічні. Вони здатні відфільтрувати в середньому від 2 000 до 50 000 літрів води до повного вичерпання свого ресурсу. Оскільки пористі керамічні стінки повільно пропускають воду, цей матеріал використовується головним чином у похідних фільтрах із насосом.
  2. Порожнисті волокна (холлофайбер): основою фільтру є пучок дуже тонких синтетичних трубок, складених навпіл. Відкриті кінчики трубок розвернуті у протилежний бік від потоку брудної води. Їхні стінки є мембраною, яка пропускає воду, але затримує сміття та мікроорганізми. Фільтри на основі холлофайбера найлегші, а вода крізь них проходить швидше, якщо порівняти з керамічними.
  3. Скловолокно: в таких фільтрах вода проходить крізь своєрідну мембрану зі скловолокна. Скловолоконні картриджі легші та фільтрують воду швидше за керамічні, але мають менший ресурс за інші фільтри ― приблизно 750-1 150 літрів.

Якщо вам потрібен індивідуальний туристичний фільтр для очищення води, для коротких прогулянок підійде фільтр-соломинка чи фільтр-пляшка. Для подорожей на довгі дистанції оптимальним вибором буде очищувач з насосом. У випадку, якщо потреба у воді передбачається велика, її задовольнить гравітаційний очищувач, який простий у використанні та здатний швидко відфільтрувати велику кількість води.

Як користуватися похідним фільтром?

В залежності від конструкції, фільтр для води туристичний використовується по-різному. Фільтри з насосом підходять як для одного користувача, так і для групи. Вони досить прості у використанні ― трубку фіксують за допомогою кріплень на ємності для води, а інший її кінець опускають у водойму, щоб набрати воду. Кріплення туристичних фільтрів такого типу розраховане на ємності стандартних розмірів.

Найпростіші в експлуатації кишенькові проточні очищувачі з трубочкою, які дозволяють пити прямо з водойми. Не менш прості й фільтри-пляшки. Їх конструкція дозволяє носити з собою невеликий запас рідини ― в них набирають воду, а фільтрувальне середовище очищує її та знищує мікроби. Такий туристичний фільтр для очищення води ефективний, коли є потреба у невеликому запасі води між зупинками у поході.

Гравітаційний фільтр підходить для очищення великої кількості води для групи. Його зазвичай підвішують на дереві чи іншій відповідній опорі, й заливають воду у резервуар. Вона очищається за допомогою фільтру, та через шланг за допомогою сили тяжіння стікає донизу в потрібну ємність.

Як вибрати відповідний похідний фільтр

Збираючись в похід чи подорож, важливо врахувати особливості місцевості, її віддаленість від населених пунктів й те, який запас питної води може знадобитися в дорозі. Для піших прогулянок підійдуть фільтри-пляшки, які дозволяють нести з собою невеликий запас води. Такі фільтри мають невелику вагу та їх зручно носити в рюкзаку чи в кишені.

Очищувачі з насосом підійдуть для місцевостей з водоймами. У тривалих походах потрібен більший запас води, тому фільтр такої конструкції дозволить набирати її з річок, струмків та озер. Такі очищувачі підійдуть для невеликої групи туристів. Але якщо група велика, для її потреб краще підійде гравітаційний фільтр, адже він може очищати воду зі швидкістю приблизно літр рідини за хвилину й не потребує при цьому чиєїсь присутності.

Також при виборі фільтру важливо ознайомитися з типом фільтраційної системи та об’ємом резервуару для води. Керамічні фільтри важчі за моделі на основі скловолокна чи холофайберу, це також слід враховувати, якщо передбачається похід на велику дистанцію та потрібно контролювати вагу похідного рюкзака.

 туристичний фільтр для води з насосом

Ціна на похідні фільтри для води

Враховуючи важливість ефективного очищення води в похідних умовах, якісний фільтр для води для подорожей часто має досить високу вартість. Вона формується зі складності системи фільтрації, тривалості ресурсу очищувача, надійності конструкції. Також комбінована система фільтрації частіше дорожча за однокомпонентну.

Серед популярних брендів можна назвати Katadyn, Aquamira, Lifestraw, MSR та HydraPak. 

Модель     Характеристики Ілюстрація
MSR MiniWorks EX Microfilter Керамічний картридж має серцевину з активованого вугілля, яке можна замінювати. Ефективно очищає каламутну воду, знищує найпростіші організми та бактерії та зменшує концентрацію хімічних домішок. фільтр для води керамічний з насосом
Katadyn Vario Filter Має комбіновану систему очищення з керамічного префільтру, скловолоконного фільтра та активованого вугілля. Ретельно очищає воду з ліквідацією водоростей, спор та більшості бактерій. Активоване вугілля у картриджі зменшує кількість хімічних домішок у воді, покращує її смак та запах.  очищувач для води з керамічною, скловолоконною та антимікробною фільтрацією
Lifestraw Personal Компактний пристрій, що очищає воду за допомогою мікрофільтраційної мембрани. Ефективно очищає воду від небезпечних мікробів: кишкової палички, сальмонели, лямблій. Зменшує концентрацію хімічних домішок у воді, наприклад, хлору. індивідуальний фільтр-соломинка з мембранною фільтрацією
HydraPak 28mm Filter Kit Містить фільтр на основі холофайберу, тому має помітно меншу вагу. Швидкість очищення води складає в середньому 1 літр/хвилина. 
Видаляє з води бактерії, цисти паразитів та найдрібніші забруднення. 
гравітаційний фільтр для води
Aquamira Tactical Frontier Pro Ultralight GRN Line Легкий та компактний очищувач води з антимікробною системою фільтрації Miraguard. Легко
підєднується до ємностей з водою або пляшок, також підходить для пиття води прямо з водойми.
Очищувач води з антибактеріальною системою фільтрації

Де купити туристичний фільтр для води?

Якщо ви захоплюєтеся туризмом та знаходитеся в пошуку якісного спорядження, вам варто ознайомитися з асортиментом нашого інтернет-магазину. Фільтр в каталозі на сайті дає можливість підібрати потрібний туристичний фільтр для очищення води за брендом, типом системи очищення та кількістю користувачів. Також ви можете не тільки відсортувати позиції, що зацікавили, а й порівняти їх.
Всі товари мають актуальні фото, опис та характеристики. Також ви маєте можливість ознайомитися з відгуками інших покупців.

Співробітники нашого магазину надають детальні консультації щодо товарів: багато з них захоплюються туризмом та можуть поділитися набутими знаннями й досвідом щодо туристичного спорядження. Ви можете оформити замовлення на сайті нашого магазину, а також за допомогою сторінок в соцмережах чи за контактними номерами телефону.

Ми здійснюємо доставку замовлень за допомогою будь-якої зручної для вас компанії-перевізника в Київ, Львів, Одесу, Дніпро, Харків та будь-який інший населений пункт України. Якщо сума вашого замовлення складатиме понад 3 000 гривень, доставка буде безкоштовною. Також завітайте у наші магазини “Колекція пригод” та “Сходження” у Дніпрі, Києві та Запоріжжі.

FAQ

Термін служби фільтру вказаний виробником у супровідній документації. Зокрема, такі виробники, як MSR та Katadyn оснащують фільтри калібром, який вказує на стан картриджу та чи пора його міняти. У випадку фільтрів зі скловолокна та холлофайбера про те, що картридж потрібно міняти, свідчить дуже слабкий струмінь очищеної води.

Похідні фільтри призначені лише для прісної води та не підходять для опріснення морської. Також небажано намагатися відфільтрувати воду з каналізаційних стоків, з водойми, яка знаходиться поблизу заводу чи фабрики, або сільськогосподарських угідь.

Для пішої прогулянки на невелику відстань оптимальним варіантом може бути фільтр-пляшка. Якщо передбачається подорож на більшу відстань, без доступу до населених пунктів, стане в пригоді фільтр з насосом. Для великої туристичної групи підходящим вибором буде гравітаційний фільтр завдяки швидкій фільтрації значної кількості води. Фільтр-соломинка підходить для екстремальних умов, якщо доводиться пити прямо з водойми.

Туристичний фільтр може захистити від більшості паразитів, лямблій та найпростіших організмів, також від бруду, каламуті та піску у воді, але багато вірусів мають малі розміри, які дозволяють їм просочуватися крізь матеріали, що фільтрують. Тому для запобігання захворюванням, можна очищувати воду за допомогою фільтрів та використовувати додаткові знезаражувальні засоби.

Вгору