Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Інтернет-магазин Alp - спорядження для туризму та кемпінгу
0
Мій кошик

Френди

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою

Френди – це один із додаткових елементів страховки, яку застосовують на скелях, а також у промисловому альпінізмі – на висотних роботах, що вирішує завдання фіксації на скелі або об'єкті, де зачепитися немає за що. Використовують такі закладки й у спелеології. Ринок пропонує широкий вибір сучасних елементів спорядження. І залежно від видів тріщин у скелях ці закладні пристрої, названі френдами, а також камалотами, умовно поділяють на 2 типи за принципом роботи:

  • "пасивні" – монолітної конструкції без рухомих елементів (наприклад, стопери);
  • "активні" – так звані кулачкові, з рухомою частиною, що дозволяє змінювати форму (френди/камалоти) для надійного закріплення у щілині.

Цей вид страхувального пристрою активно застосовується у промальпі, туризмі та на маршрутах у каньйонінгу. Такі закладні елементи обов'язково мають бути у скелелаза чи спелеолога.

Для чого френди застосовуються в альпінізмі

Альпінізм – досить складний вид спортивної активності, яка може бути дуже різноманітною у підкоренні вершин. Сходження часто проходять скельними маршрутами, де обов'язкова страховка. Скелелазіння передбачає застосування закладних елементів, які виконують роль скельних гаків, яких немає на маршруті. Тому, збираючись у гори або альпіністську експедицію, де передбачається вільне лазіння, серед іншого обов'язково повинні бути френди.

Цей елемент закладають у тріщину, де він "розчепірується", забезпечуючи надійний упор для мотузки. Френди дозволяють надійно зафіксувати петлю страховки, закріпитися на стрімкій скелі. Конструкція френду така:

  • гнучкий стержень;
  • рухомі ексцентрики (кулачки);
  • кільця для петлі-страховки;
  • тросик для стискання кулачків.

Тросик регулює діапазон стиснення кулачків. Френд створює розпірку всередині щілини, надійно закріплюючись там, і створює міцну точку упору.

Поширені запитання:

Доступні та при цьому якісні френди такі:

Найпопулярніші моделі можна назвати такі:

Зверніть увагу на ці три відносно нові моделі:

Непоганим та надійним вибором може бути бренд Rock Empire. Ось декілька моделей:

Вгору