Коли літо вже добігає кінця, то хочеться пригадати щось тепле та приємне, що відбулося протягом цього часу. І однією з найчудовіших подій, що трапилась з нашою компанією цього літа - це відвідування міжнародної зустрічі партнерів бренду Rock Empire в місті Дейчін, у Чехії. Чому саме ця зустрій стала найбільш пам'ятною та надихаючою? А зараз вам розповімо.

На початку року наша компанія отримала запрошення відвідати зустріч партнерів бренду Rock Empire. Такого роду зустрічі - звичайна практика у міжнародному outdoor-бізнесі. Виробник запрошує тебе відвідати виробництво, подивитись як компанія влаштована зсередини та які інструменти компанія використовує для просування бізнесу, обговорити умови співпраці та обмінятись досвідом з дистриб’юторами інших країн. Звичайно ми прийняли цю пропозицію з великим задоволенням, бо виробництво, офіс та всі потужності Rock Empire розташовані у туристичному і дуже мальовничому, але невеликому містечку Дейчін, що розкинувся на обабіч ріки Ельби. А значить є шанс отримати не лише практичне задоволення, а й естетичне.

Головний офіс Rock Empire розташований у тій самій багатоповерховій будівлі, що і виробництво. Це дуже зручно, коли всі потужності зібрані в одному місці - так комунікація між підрозділами відбувається в рази швидше та ефективніше. На одному з поверхів розташовані офіси та шоу-рум. В офісі нам розповіли про новинки, що очікують нас в 2024 році. Ми мали змогу доторкнутися, помацати, покрутити в руках нові карабінчики, приміряти нові системи, позависати на нових самостраховках, помилуватись новими кольоровими рішеннями всього того спорядження, що потрапить на ринок України не раніше весни наступного року.

Після презентації новинок ми вирушили оглядовою екскурсією на виробництво. Десятки станків, кілометри мотузок та строп, сотні страхувальних поясів та тисячі карабінів, що безперервно виходять з під рук дбайливих операторів, швачок та техніків. Дуже цікаво спостерігати за тим, як строчечка за строчечкою, шовчик до шовчика - створюється все те, що потім береже життя скелелазів та альпіністів по всьому світу.

Цікаво, що Rock Empire намагається тримати руку на пульсі та завжди бути в курсі останніх тендеції, тому з 2021 року абсолютно всі товари містять QR-маркування, завдяки якому можна дізнатись коли був виготовленний товар, із якого матеріалу та дату його поставки, яким оператором був зібраний товар та яким був перевірений на відповідність. Це дуже правильне рішення, адже якщо із спорядженням щось трапляється або клієнт виявляє виробничий дефект, то виробнику, по-перше, дуже просто визначити коли і якому дистрибьютору, в яку країну був відвантажений дефектний товар. По-друге, набагато простіше виявити на якому етапі і де саме була допущена виробнича помилка.

Далі - ще цікавіше, адже нас направили у випробувальний центр, де спеціально навчені люди скидають спеціально виготовлених манекенів в спеціально оснащені шахти та слідкують за отриманими вимірами на спеціальних приладах. Виглядає це все дуже епічно, коли дерев’яний “промисловий альпініст Вася”, одягнений у систему, спочатку зависає, а потім у потрібний момент зривається і прірву, глибиною падіння кілька метрів. В цьому ж центрі розривають стропи та петлі, вигинають карабіни, руйнують спускові та страхувальні пристрої, розбивають каски. Тут все дуже серьйозно. І дуже гучно.

Після екскурсії фабрикою нам запропонували протестувати все те спорядження, що було презентовано на зустрічі, у величезному скелелазному центрі, що розташований неподалік від виробництва. І, звичайно, ми не змогли відмовитись від такої пропозиції. 

До речі, окрім величезного скелелазного залу, в самому центрі Дейчіна розташований один з найпопулярніших комплексів маршрутів via-ferrata.

Вікіпедія нам каже, що via-ferrata (італ. via ferrata, «залізна дорога»; також нім. Klettersteig) - це захищений маршрут для скелелазіння, який розташований в Альпах та ряді інших місцевостей. Основою сучасної віа феррата є сталевий кабель, натягнутий вздовж маршруту, який періодично прикріплений до скелі. Цей комплекс носить назву Shepherd's Wall та складається з 16 маршрутів різної складності.

Уявіть, що ви у велопоході Чехією і, проїжджаючи через мальовниче містечко Дейчін, натрапляєте на цей комплекс via-ferrata (а не натрапити на нього неможливо, бо він розташований у самому центрі міста та доступний для усіх бажаючих). Все, що вам потрібно - це покласти ваш вєльчик у камеру схову (так-так, тут поряд розташовані автоматичні камери схову для ручної кладі та велосипедів, а також біо-туалет, перевдягальня, а ще великий - мультимедійний екран, де рекламується не тільки спорядження, але й демонструється коректне його використання), орендувати комплект спорядження у найближчій outdoor-крамниці та насолоджуватись непервершеними краєвидами прекрасного містечка Дейчін. Відвідування маршруту, звичайно, безкоштовне для усіх бажаючих.

Коли ми запитали у чехів, як народився цей чудовий комплекс, то нам розповіли історію, що дуже давно місцева влада запитала у найвідомішого чеського скелелаза Jindřich Hudeček (він же просто “Хьюді”), що народився у Дейчіні, працював тут та став засновником компанії Hudy Sport (до складу якої входить і Rock Empire): “Що ми можемо зробити для міста, щоб зробити його привабливим для туристів?” І тоді Jindřich Hudeček відповів: “А давайте побудуємо маршрути віа-феррата, яких ще немає у Чехії, але вони повинні:

  • бути доступними для новачків та недосвідчених скелелазів;
  • бути безкоштовними.”

І перші три маршрути були пробиті самим Хьюді, всі інші - місцевими скелелазами при підтримці місцевої влади. Щорічно цей комплекс відвідує більше 50000 скелелазів, альпіністів та інших любителів активного відпочинку, включаючи дітей, які спеціально або як ми, випадково, натрапляють на цей комплекс.

Shepherd's Wall - це чудовий приклад як при підтримці та зацікавленості місцевої влади можна привабити у місто нових відвідувачів, підвищити його популярніть та упізнаваність не лише серед чеських, але й серед туристів інших країн, адже після відкриття комплексу багато хто став прокладати свої маршрути через Дейчін, щоб відвідати цей чудовий комплекс. Окрім того, в самому місті та навколо нього розташовані сотні скелелазних маршрутів різної складності, багацько з яких були вигадані та пробиті тим же Хьюді та також утримуються та доглядаються за підтримки місцевої влади.

Хочеться мріяти, що колись в мабутньому на українських скелях і навіть у Криму будуть збудовані такі доступні комплекси, що будуть приваблювати тисячі туристів з усього світу та популяризувати країну ще більше серед любителів аутдору та активного відпочинку.

До речі, на маршруті ми використовували наступне спорядження від Rock Empire:

Маємо зазначити, що карабіни - це оновлена модель, що тільки проходить тестування та випробування, але ми з упевненістю можемо сказати, що це найзручніші карабіни для віа-ферата, що нам довелось тестувати. Вони дуже комфортно “сідають” в руці, мають широке розкриття, а спеціальна форма забезпечує безпечне перестібування між ділянками маршруту без ризику подряпати руки об рельєф.

Після активностей на свіжому повітрі всіх дистриб’юторів Rock Empire чекала чудова прогулянка каньйоном Ельби на найстарішому кораблі з паровим двигуном, який, до речі, також належить скелелазу Хьюді 🙂

Звичайно ми - дилери з України, а також усі інші - з Польщі, Латвії, Естонії Німеччини та Франції, Сінгапуру та Чілі, Мексики та Аргентини, Італії, Індії, Хорватії та ще багатьох країн були у захваті від цієї міжнародної зустрічі! Ми отримали не тільки практичні знання про виробництво, маркетинг та продаж товару Rock Empire, а також надихнулись досвідом та безкінечним ентузіазмом людей, що працюють у цій компанії.

 

Текст підготовлено спеціально для ALP Колекція пригод