Зміст:

1. Типи наметів

2. Місткість та конструкція

3. Вага та портативність

4. Стійкість до погодних умов та матеріал тенту

5. Вентиляція та конденсація

6. Складання та розбирання

7. Підлога та внутрішні відділення

8. Бюджет та якість

9. Поради щодо вибору намету та ефективного використання

10. Підтримка стану та догляд за наметом

На будівництво будинку чи вибір квартири ми витрачаємо багато часу та зусиль. Туристичний намет — наш тимчасовий будиночок на час походу, а тому його вибору теж потрібно приділити вдосталь часу. Важливо підібрати намет, який буде повністю задовольняти ваші потреби у подорожі, та ви почуватиметесь захищено, сухо та комфортно. 

Неправильний вибір укриття для подорожі може вплинути на її якість, ваш комфорт та навіть безпеку.

При виборі намету для відпочинку важливо враховувати тип подорожі, сезонність та умови походу, а також кількість людей, що у ньому проживатимуть. У цій статті детальніше розглянемо різноманітні типи наметів, їх конструкційні та функціональні особливості. А також підкажемо як вибрати намет, який повністю задовольнить ваші потреби.

Типи наметів

Перша відмінність, на яку звертаєш увагу — різна конструкція. Від цієї особливості залежить вітростійкість, складність встановлення та комфорт перебування. Э наступні типи наметів:

 • Купольні

Більшість туристичних наметів для піших та гірських походів мають саме таку форму. Ви неодмінно зустрічались з купольними наметами у подорожах. Все досить просто: дві дуги однакового розміру схрещуються на вершині. Іноді мають додаткові напівдуги для тенту. Ця конструкція добре витримує вітер та нескладно встановлюється.

 • Тунельні або бочкоподібні

Складається з двох, трьох, а іноді й більшої кількості дуг, що кріпляться паралельно одна до одної. Конструкція подібна на подовгастий тунель. Такі намети дуже просторі всередині, мають великий тамбур, у якому зручно не тільки зберігати спорядження, а й проводити час та готувати їжу. Але такі намети погано витримують вітер, складні в установці та потребують максимального натягу. Частіше за все використовуються як кемпінгові намети.

 • Перехресні дуги

Ця конструкція подібна на купол, але дуги перехрещуються, як петля. Кінці однієї дуги розташовуються з одного боку намету, а не по діагоналі. Такі намети дуже вітростійкі та міцні. Використовується така конструкція в альпіністських моделях.

 • Хаб

Такі намети мають одну основну дугу з головним ребром та розгалуженням. Вони надлегкі, але мають низькі показники вітростійкості.

 • Геодезичні

Конструкція складається з чотирьох дуг, що перехрещуються в п’яти або більше місцях. Вітростійкість такого рішення максимальна, але через кількість дуг збільшується вага. Використовується у висотному альпінізмі для розміщення у базовому таборі.

Також при виборі туристичного намету зверніть увагу на тип розміщення дуг. Вони можуть бути:

 • Внутрішні

Спочатку встановлюється внутрішній тент з дугами, а поверх нього натягується зовнішній шар. Більшість моделей виготовляють таким чином, адже у цьому випадку легко просушити внутрішній намет від зайвого конденсату. Також такі намети легко очищувати — просто переверніть внутрішню конструкцію та витрусіть зайве сміття. Для коротких вилазок на природу в теплий сезон можна брати лише внутрішній намет.

Внутрішні дуги

 • Зовнішні

Намети з зовнішніми дугами складаються складніше. Спочатку необхідно встановити зовнішній тент, дуги просуваються у спеціальні тунелі або кріпляться за гачки. Далі до нього всередині кріпиться внутрішнє укриття. Основний плюс цієї конструкції: в разі встановлення намету в дощ, внутрішній тент не намокне. Також можна спакувати зовнішній тент в останню чергу та заховатись, якщо під час зборів пішов дощ.

Зовнішні дуги

Спеціалізація намету

Правильний вибір намету повинен ґрунтуватись на конкретних задачах та умовах, у яких він буде використовуватись. Виробники пропонують різноманітні види наметів, розглянемо їх детальніше.

Трекінгові намети

Трекінгові намети — це найпоширеніший вид. Їх використовують для піших та гірських походів, поїздок за місто. Більшість моделей мають купольну форму, іноді тунельну. Часто обладнані двома виходами та одним/двома тамбурами. Але трекінгові намети не універсальні, адже походи також бувають за різних умов. Розглянемо який намет вибрати для відпочинку, залежно від умов походу:

 • Сезонність

В першу чергу враховуйте сезон та місцевість походу. Для дощового сезону важлива водостійкість та захист від вітру, для зимових умов — наявність снігової спідниці та стійкість, для теплих країв — хороша вентиляція та антимоскітні сітки.

 • Умови

Для гірських походів вага намету важливіша, ніж для коротких вилазок за місто. 

 • Тип поверхні

Кілочки для намету можуть відрізнятись залежно від того, де його треба встановлювати (кам’яниста місцевість, ґрунт, пісок і т.д.)

Вид з намету

Також важливий показник — вага. Вибирайте залежно від маршруту, його тривалості, фізичних можливостей та вподобань. Для легкоходства можете розглянути ультралегкі намети.

Альпіністські намети

Моделі для альпінізму призначені для використання в екстремальних умовах високогір’я, під час сходжень та у базових таборах. Розглянемо як здійснювати вибір намету за характеристиками.

 • Стійкість до вітру та хуртовини

Альпіністські намети повинні протистояти сильним вітрам та значним сніговим навантаженням.  

 • Швидке встановлення

Умови на високогір’ї можуть змінюватись дуже швидко, тому такі моделі мають встановлюватись швидко.

 • Компактність та легка вага

У випадку, якщо це штурмовий намет, призначений для сходження — кожен грам на вагу золота. Альпіністське спорядження має бути ультралегким та компактним. У випадку встановлення намету завчасно у базовому таборі, вага не грає ключову роль.

 • Міцні матеріали та шви

Альпіністські намети піддаються максимальним навантаженням, а тому мають бути виготовлені з надміцних матеріалів. Також мати якісні шви й фурнітуру. Деякі моделі виготовляють з мембранної тканини, яка гарантує додаткову водонепроникність та повітропроникність.

 • Захист від снігу

Сніг на високогір’ї лежить постійно, тому вибирайте моделі зі снігозахисною спідницею.

 • Стійкий та легкий каркас

Зазвичай альпіністські дуги виготовляють з карбону або алюмінію.

Намет у горах

Зверніть увагу, що до правильного вибору намету для альпінізму існують два підходи:

 • Намет для базового табору

Вибирайте геодезичну форму з великою кількістю перехрещень дуг. Така конструкція витримує шквальні вітри. Також намет має бути призначений для холодних умов. 

 • Намети для сходження

Якщо вам потрібен намет для штурму вершини та важлива вага — вибирайте мембранні намети. Вони максимально легкі, мають хороші показники водонепроникності та повітропроникності, але коштують відчутно дорожче. 

Намети для кемпінгу

Кемпінгові намети створені для максимально комфортного відпочинку в диких умовах. Вони зазвичай дуже просторі та великі, часто у них можна стояти в повний зріст та використовувати туристичні розкладачки та інші меблі для кемпінгу. Кемпінгові моделі можуть мати кілька ізольованих “спалень”. Вони мають просторий тамбур або спільні приміщення, у яких можна спілкуватись компанією, грати в ігри, проводити лекції чи готувати обід.

Намет для кемпінгу

Багато наметів для кемпінгу обладнані великим входом та вікнами, що забезпечують відмінну вентиляцію та природне освітлення. Це дозволяє насолоджуватися свіжим повітрям та пейзажами, а також забезпечує захист від комах.

Кемпінгові моделі також можуть мати купольну або тунельну форму. Часто їх встановлення вимагає більше часу та зусиль. Їх велика вага не дозволяє переносити їх в рюкзаку на великі дистанції, але це ідеальний варіант для комфортних подорожей машиною. Їх часто поєднують з тентами та шатрами

Вибирайте намети для кемпінгу залежно від:

 • місткості;
 • сезону;
 • форми;
 • матеріалу;
 • водонепроникності;
 • кількості шарів.

Експедиційні намети

Експедиційні намети спеціально розроблені для використання в екстремальних умовах під час довгих та важких експедицій. Вони повинні мати такі характеристики:

 • Великий простір

Експедиції тривають довго, тому всередині намету має бути комфортно, можливо розмістити кухню та зручно скласти все спорядження.

 • Стійкість до сильних вітрів та снігових навантажень

Експедиції зазвичай проходять у несприятливих погодних умовах, тому важливо, щоб намет добре витримував вітри та сніг. Вони часто мають спеціальні аеродинамічні конструкції та підсилені каркаси для забезпечення стійкості.

 • Водонепроникність

Такі моделі мають мати високий показник водонепроникності.

 • Вентиляція

Намети повинні мати ефективну вентиляцію для запобігання конденсації вологи всередині та забезпечення належної циркуляції повітря.

 • Довговічність та міцність матеріалів

Експедиційні намети виготовляють з найкращих матеріалів з хорошими показниками міцності та надійності.

Експедиційний намет

Пляжні намети

Моделі для відпочинку на морі розроблені спеціально для використання на узбережжях та захисту від сонця, вітру та піщаних бурь. Головні характеристики:

 • Захист від сонця

Пляжні намети зазвичай виготовлені зі спеціальних матеріалів з покриттям, що добре витримують УФ-промені та не втрачають свій зовнішній вигляд.

 • Захист від вітру

На узбережжях здіймаються сильні штормові вітри, тому намет має бути вітрозахисної форми, мати систему кріплень і розтяжок. Деякі пляжні намети мають зміцнені кріплення і каркаси, що допомагають витримувати піщані бурі й запобігають проникненню піску всередину намету.

 • Спеціальні кілочки

Кілки для піску відрізняються від звичайних та допомагають надійно зафіксувати намет.

 • Вентиляція

Зазвичай відпочинок на пляжі відбувається влітку, тому важливо, аби пляжний намет добре вентилювався. Нікому не хочеться прокидатись з першими променями сонця від задухи.

Пляжний намет

Велонамети

Ще один цікавий вид — намети для велотуризму. Такі моделі спеціально адаптовані під велосипедні подорожі. Вони відрізняються особливо великим тамбуром, у який можна заховати велосипед від погодних умов. Інші показники вибирайте залежно від умов своєї подорожі, але враховуйте що вибір велосипедних наметів невеликий. 

Велонамет

Сімейні намети

Сімейні намети відрізняються збільшеним внутрішнім простором та можливістю комфортно розмістити більшу кількість осіб. Деякі сімейні намети мають внутрішні перегородки або відділення, що дозволяють розділити його на окремі приміщення для дорослих і дітей. Це може забезпечити більше конфіденційності та комфорту для всіх членів сім'ї. Вибирайте за такими ж критеріями, як і намети для трекінгу або кемпінгу.

Сімейний намет

Намети для мисливства та риболовлі

Намети для мисливства та риболовлі спеціально призначені для забезпечення комфорту та захисту в диких умовах природи. Їх основні відмінності:

 • Камуфляж

Камуфляжний дизайн допомагає приховати присутність мисливця в природному середовищі. 

 • Одношаровість

Зазвичай мисливець не перебуває в наметі довго та не полює в умовах негоди, тому більшість моделей для мисливства та риболовлі складаються з одного шару.

 • Функціональність

Деякі моделі мають спеціальні вікна або отвори для гарного огляду, а інші мають кишені для зберігання зброї та іншого специфічного спорядження.

Мисливський намет

Підвісні намети

Оригінальний вибір туристичного намету — підвісна модель. Вони розроблені спеціально для проживання на деревах та отримання нових вражень. Підвісні намети можна розташувати у мальовничих місцях та в недосяжності змій і комах. Розробила таку технологію кріплення британська компанія Tentsile.

Підвісний намет

Місткість та конструкція

Те, який має бути намет, залежить також від кількості користувачів. Це один з основних параметрів при виборі.

Це ідеальний варіант для соло-подорожей. Такі намети легкі та компактні. Вони вміщують лише одну людину та небагато спорядження. Зверніть увагу на модель Fjord Nansen Tromvik I NG grass

Fjord Nansen Tromvik I NG grass

Найбільш поширена місткість. Подорожі з другом чи другою половинкою це популярний варіант відпочинку. Також кілька двомісних наметів зручно розмістять групу людей. Існують також моделі “2+1”. Вони більші, ніж двомісні, але менші, ніж тримісні. В такому наметі зручно розмістити багато спорядження всередині, а в разі потреби можна спати втрьох (тісніше, але достатньо комфортно). Розгляньте якісний намет провідного бренду MSR Elixir 2.

MSR Elixir 2

Тримісні намети можуть бути ідеальними для пар, які подорожують з однією дитиною або для друзів, які шукають спільний відпочинок. Зазвичай вони мають більше місця для спорядження. Рекомендуємо Kelty Gunnison 3.

Kelty Gunnison 3

Великі намети можуть бути як кемпінговими, так і туристичними. Це хороший варіант для родини або групи друзів. Чотиримісні моделі можуть мати дві окремі спальні. Деякі чотиримісні намети мають додатковий внутрішній простір або зону для відпочинку, що робить їх ідеальними для родин з дітьми. Хороший намет з великим тамбуром: Hannah Arrant 4.

Чотиримісний намет Hannah Arrant 4

Зазвичай це кемпінгові моделі, призначені для сімей та великих компаній. Часто мають розділення на кімнати та спільну зону. Вони забезпечують достатньо простору для спільного відпочинку та забезпечують зручність для великих груп. Модель для шістьох туристів: Rock Empire Camp.

Rock Empire Camp

Вага та портативність

При підборі намету не варто упускати такий важливий параметр, як вага. Вага залежить від конструкційних особливостей, матеріалу тенту та дуг. Кемпінгові намети відрізняються досить великою вагою, туристичні моделі є більш компактними та легкими. Більш легкі моделі часто мають гіршу вітростійкість, тому важливо вибирати правильну комбінацію характеристик для своїх цілей.

Матеріал дуг та вплив на вагу

Дуги виготовляють з таких матеріалів:

 • Фіберглас (скловолокно)

Бюджетний варіант, який відрізняється великою вагою та погано переносить низькі температури. 

 • Алюміній та дюралюміній

Алюміній та його сплави — це оптимальне співвідношення ціни та ваги. Такі дуги достатньо легкі та міцні.

 • Сталь

Це дуже міцний, але важкий матеріал. Зазвичай сталевими дугами обладнані лише моделі для кемпінгу.

 • Карбон

Карбонові дуги найлегші з усіх можливих, використовуються в ультралегких наметах. Серед мінусів висока ціна та гірша міцність, ніж в алюмінію.

Стійкість до погодних умов та матеріал тенту

Цей показник залежить від матеріалів тенту. Розберемось як вибрати намет для відпочинку, який не промокне у першу зливу. 

Сучасні намети виготовляють з матеріалів двох типів:

 • Поліестерові

Міцні, не рвуться, добре витримують УФ-промені та намокання.

 • Нейлонові

Також досить міцні матеріали, але можуть розтягуватись при намоканні й більш чутливі до ультрафіолету. Коштують дешевше.

Окрім основи, відрізняється також тип плетіння:

 • Taffeta — найпопулярніший тип. Тканина має гладку поверхню.
 • Oxford — має додаткову міцність. Це плетінням грубими нитками, що надають текстуровану поверхню. 
 • Rip Stop — більш міцний, завдяки вплетенню армованої нитки. Стійкий до розривів та розтягнення.

Щільність плетіння позначають цифровим значенням та буквою Т. Символом D позначається товщина ниток.

Важливий показник для водонепроникності — покриття:

 • PU-просочення. Поліуретан збільшує водонепроникність тканини.
 • SI-просочення. Наноситься зверху, більш стійке та дороге.

Водонепроникність позначають у міліметрах водяного стовпа, чим вона вища, тим більший тиск води тент витримає перед намоканням. При виборі наметів для вологих умов розглядайте показник вище 3 000 мм  Для звичайних подорожей з невеликою ймовірністю зливи підійде 1 500 мм. Важливо: підлога має мати більшу водонепроникність, ніж зовнішній тент.

Вентиляція та конденсація

Вентиляція є важливою для забезпечення комфортних умов у наметі та запобігання конденсації. Система вентиляції забезпечується спеціальними вікнами зверху тенту. Прохолодне повітря потрапляє в намет знизу, а нагріте виходить через верх. 

Для кращої вентиляції можна відкрити вхід, залишивши москітну сітку. Найкращий варіант — намет з двома входами. Також в моделях зі спідницею її необхідно підвернути. При встановленні розташовуйте вентиляційні вікна та входи за напрямком вітру.

Вентиляційні вікна

Складання та розбирання

Більшість туристичних наметів встановлюються за однаковим принципом:

 • Необхідно скласти дуги та зачепити за них внутрішній тент.
 • Закріпити кілками.
 • Натягнути зовнішній тент, з’єднати з дугами.
 • Закріпити кілками.
 • У вітряну погоду потрібно встановити розтяжки.

Процес збирання намету

Кемпінгові моделі можуть складатись важче та потребувати більше навичків і часу. 

Коли вибираєте який намет купити, зверніть увагу на елементи для встановлення.

 • Каркас намету визначає його структуру та міцність. 
 • Від якості кріплень, гачків і фастексів залежить надійність.
 • Кілки мають бути якісні та надійні. Бажана більша кількість. Вони часто губляться.

Підлога та внутрішні відділення

Дно намету має бути виготовлено з більш міцного матеріалу, ніж тент, бо воно більше піддається зносу. Також водонепроникність підлоги має бути вищою (від 5 000 мм). Для дна зазвичай використовують матеріал з плетінням Oxford. 

В кемпінгових моделях дно часто виготовляють з армованого поліетилену (PE). Цей матеріал недорогий і повністю захищений від вологи, але важкий.

Зверніть увагу, що до дна намету може бути прикріплена спідниця. Це додатковий шар тканини, що забезпечує тепло, захищає від вітру, снігу, комах та намокання. Але в літніх походах використання спідниці зайве — вона створює додаткову вагу та конденсат.

Внутрішні кишені у наметі можуть значно полегшити організацію та зберігання вашого спорядження та особистих речей. 

 • Кишені для зберігання

Багато наметів мають кишені на стінах, де зручно зберігати речі, що потрібні у швидкому доступі (телефон, ліхтарик, ліки, серветки).

Кишеня для зберігання

 • Кріплення

Спеціальні гачки зручно використовувати для кріплення кемпінгових ламп та ліхтарів.

 • Сітчасті кишені зверху

Також підходять для освітлювальних приладів чи дрібних речей.

Бюджет та якість

Виробники туристичних наметів пропонують моделі на різний бюджет. Вибирайте оптимальне співвідношення ціни та необхідних параметрів. 
Перед тим, як вибрати намет:

 • Визначте свої цілі. Якщо ви плануєте короткі виїзди на кемпінг, не варто вкладати велику суму в дорогу модель. Однак для тривалих подорожей або в екстремальних умовах якість намету має велике значення.
 • Приділяйте увагу якості матеріалів і  конструкції. Намети з якісних матеріалів коштують дорожче, але й зазвичай служать довше.
 • Перевірте гарантію і можливість обслуговування в разі необхідності. Якщо у вас виникнуть проблеми, гарантія може бути великим плюсом.

Приклади наметів за ціновою категорією:

Ціновий сегмент Модель Опис Характеристика Фото
Бюджетні Tramp Lite Fly 2 Двомісний універсальний туристичний намет. Призначений для нескладних і нетривалих туристичних походів та відпочинку на природі у весняний, літній та осінній сезон. Вага: 2.8 кг Матеріал дуг: фіберглас 7.9 мм Матеріал тенту: 100% поліестер 75D/190T WR PU, 4000 мм Матеріал дна: армований тарпаулін, 10 000 мм
  Kelty Acadia 2 Намет Kelty Acadia 2 - практичний і просторий кемпінговий намет, в якому комфортно розміщуються дві людини. Оснащений двома окремими входами та двома великими тамбурами, які вільно вмістять усі ваші речі. Вага: 3.4 кг Матеріал дуг: Wrapped Fiberglass / Hybrid Steel Матеріал тенту: 68D Polyester 1 800 mm Матеріал внутрішнього намету: 68D Polyester / No-See-Um Mesh Матеріал дна: 68D Polyester 1 800 mm
  Terra Incognita Canyon 3 Просторий і практичний тримісний намет, який може використовуватися протягом усього року. Має зручний подовжений передній тамбур, якого достатньо для зберігання рюкзаків та спорядження. Вага: 5,05 кг Матеріал дуг: Ламінований Fiberglass Матеріал тенту: 185t Polyester rip stop 4 000 мм Матеріал внутрішнього намету: 210t polyester rip stop Матеріал дна: 190t Nylon 8 000 мм
Середня ціна Hannah Covert 2 WS Двомісний туристичний намет з двома входами. Має просторе симетричне приміщення. Легко та швидко збирається. Вага: 3,1 кг Матеріал дуг: Dural 7001-T6 Матеріал тенту: 210T Polyester R/S PU 4 000 mm WR Матеріал внутрішнього намету: 190T Polyester Матеріал дна: 190T Polyester PU 10 000 mm
  Salewa Denali III Вивірений конструктив та оптимальний захист від негоди, високий ступінь водонепроникності та два високо розташовані вентиляційні отвори. Вага: 4,07 кг Матеріал дуг: T6 Aluminium Матеріал тенту: 68D Поліестер Ripstop, 3 000 мм Матеріал внутрішнього намету: 50D Поліестер Ripstop Матеріал дна: 70D Нейлон, 5 000 мм
  Turbat Shanta PRO 2 Shanta Pro - нова модель двомісного намету для літніх та міжсезонних подорожей з цікавим поєднанням матеріалів - міцного дна та ультралегкого верхнього тенту. Вага: 2,05 кг Матеріал дуг: Дюралюміній 8,5 мм Матеріал тенту: 20D Silicone Ripstop Nylon 3 000 мм Матеріал внутрішнього намету: 20 D Polyester ВR Матеріал дна: 68D поліестер 5000 мм
Преміальні MSR Hubba NX V6 Hubba NX відрізняється ще меншою вагою, великою кількістю матеріалу у внутрішньому наметі (що робить намет "теплішим"). Вага: 1,72 кг Матеріал дуг: DAC Featherlite NFL Матеріал тенту: 20D ripstop nylon 1 200* mm DuraShield PU & SI Матеріал внутрішнього намету: 15D нейлон micromesh, 20D ripstop нейлон Матеріал дна: 30D ripstop нейлон 3 000мм DuraShield PU & DWR
  Sea to Summit Telos TR3 Plus Повнофункціональний надлегкий трисезонний намет, що поєднує в собі простір, комфорт, продуману вентиляцію і кілька режимів налаштування. Вага: 2.2 кг Матеріал дуг: DAC Featherlite NSL 9.6mm & PF 9.5mm Anodised Aluminium Матеріал тенту: 15D Sil-PeU Coated Nylon Ripstop Матеріал внутрішнього намету: 20D Nylon Ripstop Матеріал дна: 30D Sil-PeU Coated Nylon Ripstop
  Sierra Designs Studio 3 Ультралегкий тримісний намет зі зручним внутрішнім простором. Швидка та легка установка, один вхід та один просторий тамбур для спорядження. Вага: 1,84 кг Матеріал дуг: DAC Featherlite Aluminum Матеріал тенту: 20D Nylon Ripstop 1 200 mm PU / Silicone Матеріал внутрішнього намету: 15D Nylon No-See-Um Mesh Матеріал дна: 30D Nylon Ripstop

Намети в горах

Поради щодо вибору намету та ефективного використання

 • Старі моделі хороших брендів коштують дешевше, але не програють за якістю новим.
 • Якщо це можливо, попросіть розкласти намет в магазині, щоб оцінити конструкцію, шви, легкість складання та інші моменти.
 • Намети маловідомих брендів можуть бути досить якісними, вивчайте відгуки та характеристики.
 • Перед першою мандрівкою складіть намет вдома,  щоб потренуватись.
 • Звертайте увагу на наявність москітних сіток.
 • Якщо є можливість, спробуйте взяти обрану модель в прокат або позичити у друзів.

Читайте корисну інформацію від наших експертів: ТОП-10 кращих наметів, Як вибрати туристичний тент? та інші.

Підтримка стану та догляд за наметом

Для того, щоб придбаний туристичний намет слугував довго та надійно, за ним необхідно правильно доглядати. Ми підготували для вас кілька корисних порад:
Обов’язково просушуйте намет після кожного використання. Вологий матеріал може запліснявіти та зіпсуватись.


Пам'ятайте, що перед вибором намету важливо визначити ваші потреби, типи подорожей і умови, в яких ви збираєтеся використовувати намет. Співвідношення ціни та якості також грає важливу роль. Звертайте увагу на матеріали, конструкцію, гарантію та відгуки інших користувачів.

Правильний вибір намету допоможе вам насолоджуватися кожною пригодою на природі, будь то кемпінг, трекінг, альпінізм або подорожі з родиною та друзями. Нехай ваш намет стане надійним супутником у всіх ваших захопливих подорожах.