Туристичний газовий пальник — незамінна річ для нагрівання води та приготування їжі в походах, виїздах на природу, на кемпінгу та рибалці. Новачки все ще вважають за доцільне використовувати лише багаття. Але хіба зручно щоразу на привалі збирати дрова та розводити вогонь? І що робити, якщо хмиз відволожився або навколо сніг? Легкий, портативний і простий у використанні газовий пальник займає мінімум місця в рюкзаку, не вимагає особливих знань та досвіду в застосуванні й готовий до роботи буквально за кілька хвилин. З ним відпочинок на природі приносить задоволення, а не зайвий головний біль.

Ще нещодавно газове обладнання було не надто поширеним серед туристів та любителів гірських сходжень. Звинувачувати можна й відсутність зручного функціоналу, й якість доступних тоді газових сумішей. При падінні температури на вулиці побутова суміш із пропану та бутану ставала непостійною та небезпечною. Все змінилося, коли з'явився він — ізобутан. Американська фірма MSR випустила новий склад, куди почали додавати це з'єднання, що робить суміш більш стабільною навіть за температурних перепадів.

Сьогодні кращий газовий пальник — оптимальний вибір для альпіністів та туристів. Асортимент таких пристроїв величезний. У ньому й бюджетні, невеликі газові пальники на 1-2 людини, й цілі плити, що дозволяють готувати під час тривалих сходжень та в екстремальних умовах. При виборі такого пристрою необхідно враховувати  вагу, потужність та конструкційні особливості. У цій статті ми розглянемо найкращі газові пальники та їх особливості.

Зміст:

1. Типи газових пальників

2. ТОП кращих моделей газових пальників

3. Технології та інновації найкращих газових пальників

4. Огляд найкращих газових пальників

5. Поради щодо експлуатації та догляду за газовим пальником

Типи газових пальників

Якщо ви шукаєте, який краще замовити газовий пальник, то спочатку непогано б розібратися у специфіці їх використання, а тоді переглядати їх рейтинг. Кращі газові пальники дають вам такі переваги проти інших типів конструкцій:

 1. Відсутність неприємного запаху та кіптяви. Найкращі газові суміші горять швидко та чисто. Вам не доведеться вичищати посуд чи страждати від задушливого диму, що буває від багаття. Не буде запаху на одязі та волоссі.
 2. Простота використання. Запалити подібний пристрій зможе навіть людина, яка раніше ніколи не використовувала газові пальники. Зрозуміла інструкція та прості дії — ідеальне поєднання для зручності. Прикрутили балон, повернули регулятор і все. Немає потреби у засобах для розпалювання.
 3. Наявність п'єзопідпалу у багатьох кращих моделях газових пальників, завдяки чому в поході можна обійтися навіть без сірників.
 4. Висока ефективність. На відміну від інших видів палива, газ витрачається економніше. Вам потрібно менше пропану та бутану, щоб приготувати їжу або нагріти воду.

Коли вам потрібен найкращий газовий пальник, ви стикаєтеся з двома основними типами конструкцій — виносні та невиносні пристрої. Розглянемо їх докладніше.

Невиносні пальники

Такі моделі оснащені спеціальним різьбленням. Завдяки йому вони накручуються зверху на балон. Але також є інші підвиди, наприклад, клапанні прилади, де замість різьблення використовують спеціальний клапан. Існує багато видів невиносних газових пальників, але їх поєднують такі плюси та мінуси:

Переваги Недоліки
Легкість. Вирішальний фактор, якщо газовий пальник використовують альпіністи або ті, хто подорожує без нічого. Вони займають мало місця та важать також небагато, залишаючись ефективними. Тому це кращий вибір для легкоходів Використання лише з невеликими казанками. Такі пристрої найчастіше вибирають для одиночних походів або компаній з максимум 3 осіб
Доступність. Навіть найкращі газові пальники на балон коштують дешевше за аналогічні просунуті виносні Нестійкість. У польових умовах потрібно буде шукати рівну поверхню для кращої роботи

Такі пристрої — найкращий вибір для компанії з 1-3 туристів, для походів, де важливий кожен грам спорядження. Також подібні моделі вибирають за їхню простоту та доступність — їх легко закинути в машину в останній момент й поїхати на рибалку, навіть якщо багажник уже забитий. Ідеально підходять для кількаденних вилазок.

Не рекомендується довкола таких газових пальників встановлювати суцільні перешкоди або захист від вітру (наприклад, використовувати їх у наметі – погана ідея). Балон може перегрітися від екранованого тепла. Також аксесуари несумісні з цанговими балонами.

Кращий невиносний пальник з різьбленням

Виносні пальники

Такі конструкції вважаються складнішими та дорожчими. Вони мають шланг, завдяки якому підключаються до балона з газовою сумішшю. Це перевірений варіант для великих компаній, тривалих походів та відпочинку. Площа дна посуду, масштаби приготування, місце, де ви облаштуєте польову кухню — все це не відіграє майже ніякої ролі для цих пристроїв. За рахунок того, що балон віддалений від самого газового пальника, ви отримуєте більше простору для маневрів та більше зручності. Найпотужніші прилади відносяться саме до такого типу, для них характерні наступні плюси та мінуси:

Плюси Мінуси
Велика ємність. Можна готувати для великої компанії, не обмежувати себе в часі використання, брати у тривалі мандрівки. Оптимальний вибір якщо ви готуєте часто. Вартість. У порівнянні з набалонними  такі пристрої обійдуться дорожче
Висока стійкість. Перевернути таку конструкцію складно — вона надійна та дозволяє готувати навіть в об'ємному туристичному посуді (наприклад, у великому казанку) Вага. Носити з собою важкий балон, шланг, сам газовий пальник — заняття непросте. Для тих, кому важлива мінімальна вага — не найкращий варіант
Можливість попереднього нагрівання та безпека. Вам не потрібно знімати різьблення, щоб підігріти балон — це можна зробити навіть руками. Багато моделей мають також клапан скидання надлишкового газу Гнучкий шланг потребує підвищеної уваги, а у разі поломки — погано ремонтується. Це найслабше місце у конструкції

Вдалим вибором будуть прилади, обладнані системою попереднього підігріву газової суміші. Знайти цю трубку можна прямо під газовим пальником або десь поруч — це виправдано близькістю полум'я, яке її гріє. Завдяки такому підходу газ стає розрядженим на виході, а отже, його витрата знижується. Попри вищу вартість, у перспективі це найвигідніший вибір.

Виносні моделі підходять великим компаніям. Вони однаково добре показують себе у походах, на риболовлі та просто відпочинку на природі. Завдяки своїй конструкції дозволяють готувати багато та працювати з посудом великого розміру.

Кращий виносний газовий пальник

ТОП кращих моделей газових пальників

Якщо вам потрібен газовий пальник, рейтинг якого буде високим, прочитайте про популярні моделі, які ми зібрали нижче. Там є моделі на різний бюджет та під різноманітні цілі. Представляємо ТОП газових пальників на будь-який смак:

MSR PocketRocket 2

Якщо ключовим критерієм вибору є легкість, то MSR PocketRocket 2 створений для вас. Багато в чому ця модель з нашого рейтингу схожа на свою попередницю від MSR, але тепер вона стала ще компактнішою і продуманішою до дрібниць. Пристрій настільки маленький, що поміститься навіть у найменшій кишені туристичного рюкзака чи штанів. Характеристики моделі:

 • всього 10 см у висоту та по 5 см у ширину та товщину;
 • вага — трохи більше ніж 70 грамів;
 • літр закип'ятить за 3.5 хвилини.

З приємного — фірмова технологія Wind Clip для захисту від вітру. Вона дозволяє запалювати прилад навіть за шквальних поривів. Плюси та мінуси газового пальника такого типу:

Плюси Мінуси
Мобільність та легкість. Всього 70 грамів ваги та мінімальні розміри, один з кращих показників Обмежений ресурс. Багато ви не приготуєте з таким газовим пальником. Це буквально варіант, щоб нагріти собі гарячу воду для приготування сублімованої їжі або чаю
Непогана продуктивність при таких невеликих розмірах Зверху можна ставити вагу трохи більше ніж 4 кг 
Стійкі ніжки з додатковим захистом, що складаються Витрата балона — приблизно 227 грамів на 16 літрів

Це компактний газовий пальник для любителів, він підійде для поодиноких походів або максимум для двох людей.

Рейтинг кращих: Газовий пальник MSR PocketRocket 2

Kovea KB-1005 Flame Tornado

Kovea KB-1005 Flame Tornado — кращий варіант, якщо ви шукаєте максимально компактний, але потужний різьбовий пальник. Завдяки спеціальній конструкції голівки газового пальника, полумʼя виходить чітким потоком та стійке до вітру. Газовий пальник важить всього 80 грамів. У цієї ультралегкої моделі від Kovea відсутній вбудований пʼєзопідпал, але є можливість використовувати автономний KI-1007 Igniter, що входить у комплект. Така опція дозволяє туристу самостійно вирішувати що в пріоритеті: вага чи зручне запалення газового пальника. Поставляється у пластиковому чохлі, тому пальник легко транспортувати. Це вибір газового пальника для тих, кому важливі вага, потужність та вартість. Може використовуватись з цанговими балонами завдяки перехіднику. 

Характеристики моделі:

 • габарити: 113 х 113 х 89 мм;
 • вага — 80 грамів;
 • літр закип'ятить за 4 хвилини.

Переваги та недоліки:

Плюси Мінуси
Компактність та невелика вага. Це оптимальний вибір серед пристроїв з ТОПу для легкоходів, соло-туристів та всіх, хто цінує кожен грам спорядження Не підійде для великих компаній та казанка з повноцінним обідом на велику групу людей
Автономний пʼєзопідпал. Ви можете вирішувати
самостійно чи він вам потрібен, чи краще
знизити вагу спорядження
Витримує максимум 4-5 літрів
Доступна ціна. Цей газовий пальник продається за
вигідною ціною, враховуючи його
характеристики
 

Рейтинг кращих: газовий пальник Kovea KB-1005 Flame Tornado

Terra Incognita Naos Reductor

Перейдемо до одного з найкращих виносних пальників у нашому ТОПі— Terra Incognita Naos Reduсtor. Модель обладнана шлангом довжиною 40 см, завдяки якому можна розмістити газовий пальник поодаль від балона. Серед переваг газового пальника — регулятор тиску. Завдяки йому збільшується ефективність роботи, навіть якщо у балоні небагато газу або у мороз.

Характеристики:

 • вага: 195 грамів;
 • потужність 3 200 Вт;
 • невеликі габарити: 170 × 88 мм;
 • виготовлений повністю зі сталі.

Ідеально підходить для базового табору, трекінгу, відпочинку на природі. 

 Рейтинг кращих: газовий пальник Terra Incognita Naos Reductor

Підсумуємо плюси та мінуси цієї моделі:

Плюси Мінуси
Ефективність роботи. Завдяки регулятору тиску ефективно працює за різних умов Відносно велика вага. Це оптимальна вага для такого пристрою, але він важчий за невиносні газові пальники з рейтингу
Можна розмістити великий казанок  
Міцний та надійний. Прилад виготовлений зі
сталі, тому слугуватиме довго
 

Kovea TKB-N9703 Expedition

Kovea TKB-N9703 Expedition — це кращий вибір альпіністів та любителів активних подорожей у холодну пору року. Почнемо з характеристик пальника з рейтингу:

 • вага: 179 грамів;
 • розміри: 140 х 90 х 145 мм;
 • потужність: 1 920 Вт;
 • час закипання 1 літра води: 3,3 хв.

Це дійсно потужний газовий пальник, який можна використовувати за різних умов. Обладнаний системою попереднього прогріву, тому він витрачає менше газу та працює навіть у холодних умовах. Голівка газового пальника захищена захисною сіткою від задування полумʼя вітром. TKB-N9703 Expedition чудово підходить для зимового використання, якщо ви надаєте перевагу газовим, а не мультипаливним пальникам у таку пору. Використання буде продуктивним, навіть якщо довкола мороз та вітер.

Модель обладнана пʼєзопідпалом, що складається. Поверхня газового пальника універсальна: ви можете як готувати вечерю у казанку, так і скласти ніжки під турку та зварити каву. 

Рейтинг кращих: газовий пальник Kovea TKB-N9703 Expedition

Підсумуємо:

Плюси Мінуси
Підходить для використання за низької температури. Забезпечує стабільне полумʼя за різних умов Дорогий. Вартість цього газового пальника вища, ніж у більшості моделей у цьому топі
Зручний пʼєзопідпал. Запалюйте газовий пальник без
зайвих проблем
Відносно велика вага. Цей газовий пальник не підійде для легкоходів
Є можливість купити  довший шланг  
Ефективний. Тепловтрати складають всього
10-15%
 

Kovea KB-1112 Power Nano Stove

Компактна невиносна модель у рейтингу кращих пальників — Kovea KB-1112 Power Nano Stove. У цього газового пальника висока ніжка та відмінні показники продуктивності. Літр води закипає всього за 3 хвилини 40 секунд. Для невиносного газового пальника це фантастичний результат, а вага цього потужного малюка всього 95 грамів. Витрати газу у цієї моделі 156 грамів за годину, тобто у короткотривалу мандрівку вам вистачить балона на 230 грамів. На такому невеличкому балоні газовий пальник горітиме на максимальній потужності півтори години. Характеристики:

 • вага: 95 грамів;
 • розміри: 65 x 44 x 89 мм;
 • потужність: 2 400 Вт;
 • час закипання 1 літра води: 3,4 хв.

У цього газового пальника також є спеціальна форма голівки, завдяки якій полумʼя лишається потужним та прямим, навіть у вітряну погоду. Ця модель підійде також тим, хто любить чітко регулювати подачу газу та не припалити свій обід. Його можна використовувати як з відносно великими казанками, так і з меншим посудом.

Плюси Мінуси
Високі показники продуктивності. Це один з найбільш ефективних газових пальників у нашому ТОПі Не підійде для великої групи туристів
Стабільне та пряме полумʼя, захист від вітру  
Можливість регулювати подачу газу та рівень
потужності
 
Міцність. Газовий пальник виготовлений зі сталі  

Fire Maple Rock

Для походів та альпінізму потрібні дійсно надійні моделі — саме таким є газовий пальник Fire Maple Rock. Серед виносних моделей він виділяється довговічністю, для нього також використовують спеціальний фірмовий шланг, який набагато менш схильний до поломок й при цьому показує гнучкість, що вражає. Будь-який рейтинг газових пальників з п'єзопідпалом на балон обов'язково включає цей пристрій.

Його основні характеристики:

 • вага: 171 грам
 • потужність: 3 000 Вт
 • розміри: 156 x 93 мм

Якщо ви хочете комфортно готувати на 2-3 осіб — це ваш вибір. Такий газовий пальник витримує посуд вагою до 5 кг, з широким дном. При цьому він стійкий, добре тримається завдяки своїм ніжкам із нержавіючої сталі. Плюси та мінуси пристрою:

Плюси Мінуси
Швидко нагріває великий обсяг води Дещо великі розмір та вага
Добре підходить для використання на кількох осіб. Можна ставити посуд розміром до 17 см  
Потужний та ефективний  

ТОП газових пальників: Fire Maple Rock

Fire Maple BLADE-2

Один з найкращих виносних газових пальників — Fire Maple BLADE-2. Він виготовлений з титану, тому це найлегший пальник свого типу та потужності. Його вага — 135 грамів. Оснащений системою попереднього підігріву палива, тому газовий пальник можна використовувати за низьких температур, коли газ стає зрідженим. 

Це хороший вибір серед рейтингу й для трекінгу, й для екстремальних мандрівок, й для спокійного кемпінгу. У моделі є регулятор інтенсивності полумʼя, що зручно для приготування каш та смаження на сковорідці.

ТОП газових пальників: Fire Maple BLADE-2

Характеристики:

 • вага: 135 грамів;
 • потужність: 2 800 Вт;
 • розміри: 145 х 75 мм;
 • час закипання літру води: 3,25 хв

Підсумуємо переваги та недоліки:

Плюси Мінуси
Легкість та компактність. Виготовлений з титану Порівняно висока вартість
Найлегший у своєму класі, при тому може витримувати велику вагу посуду  
Оснащений міцним та гнучким шлангом  

Primus Firestick Stove

Primus Firestick Stove — найоригінальніший тип невиносного газового пальника у рейтингу. У складеному вигляді цей пальник поміститься навіть у найменшу кишеньку, адже він складається до невеличкого циліндра. Така конструкція заодно відповідає й за вітрозахист. Вага такого пристрою 98 грамів, потужність 2 500 Вт. Пальний оснащений пʼєзопідпалом та регулятором потужності. 

Це хороший варіант компактного газового пальника для легкоходів та соло-мандрівників. 

Підсумуємо характеристики:

 • вага: 98 грамів;
 • потужність: 2 500 Вт;
 • розміри: 114 х 91 мм;
 • час закипання 1 літра води: 3,3 хв.

Переваги та недоліки:

Плюси Мінуси
Компактний. У складеному вигляді виглядає як невеличкий циліндр Висока вартість
Оснащений вітрозахистом, пʼєзопідпалом та регулятором потужності Не підійде для великих казанків
Міцний титановий корпус  

ТОП газових пальників: Primus Firestick Stove

Альтернативні варіанти кращих газових пальників

На газових балонах працюють також мультипаливні пальники та інтегровані системи приготування їжі. Наведемо два приклади для порівняння їх показників зі звичайними газовими пальниками.

Primus Omnilite Ti

Мультипаливний пальник Primus Omnilite Ti може працювати як на газовому балоні, так і на рідкому паливі. Ця модель пропонує максимум міцності за мінімальних габаритів. Такий пристрій підійде досвідченішим туристам, які готові платити більше за якість та надійність. Неможливо уявити топ газових пальників без балонів зі шлангом без цього екземпляра. Його характеристики: працює не лише з газовими сумішами, а й з бензином, газом;

 • вага без балона — 240 грамів;
 • потужність — 2 600 Вт;
 • час закипання — 2 хвилини 40 секунд.

Запал тут ручний, шланг досить зручний та взагалі у використанні цей пристрій показує себе чудово. Його переваги та недоліки:

Плюси Мінуси
Підвищена міцність — опори виготовлені з титану Не найвища потужність — для своїх габаритів цілком виправдана
Є додатковий захист від вітру, голка для очищення проходів, ємність під горючі суміші на 0.35 л, щільний чохол Досить шумна в роботі модель
Легкість та компактність — можете брати цей пристрій у походи будь-якої складності, він займає мінімум місця  

Також пальник обладнаний зручним регулятором, яким можна змінювати силу полум'я. За допомогою Primus Omnilite Ti ви готуєте на 1-2 особи у поході без проблем. Стійкість завдяки титановим ніжкам відмінна, гріти їжу та воду реально за будь-яких умов.

ТОП газових пальників: Primus Omnilite Ti

Jetboil Flash

Це оновлена версія популярної інтегрованої системи для приготування їжі, яку бренд випускав раніше. Оптимальний вибір серед кращих моделей рейтингу з упором на компактність для приготування на двох людей у складних умовах, адже інтегрована система — це комплекс із газового пальника, казанка та вітрозахисту. Готувати напої можна навіть на ходу. Пристрій має такі ключові характеристики:

 • об'єм казанка – 1 літр;
 • потужність — 2 600 Вт;
 • оснащений температурним датчиком;
 • є підставка для додаткової надійності;
 • нагріває літр води за 3,3 хв;
 • у дно вбудований теплообмінник;
 • у комплекті — термостійка заглушка-кришка.

Вага такої системи менше 400 грамів. Це якісний та простий у використанні газовий пальник. Завдяки своїй конструкції, теплові втрати зменшено на 50%, а отже, ви зможете приготувати більше за мінімальної витрати суміші.

Плюси Мінуси
Найменша витрата газу з малими тепловими втратами Підійде для приготування напоїв або
сублімованої їжі для 1-2 осіб
Найменший час приготування у порівнянні з використанням окремо каструлі або казанка на вогні Досить шумна в роботі модель
Потужність збільшена до 2 600 Вт  
Газовий пальник обладнаний вітрозахистом  

Ця модель показує відмінну продуктивність, працює навіть на сильному вітрі. Всі елементи газового пальника поміщаються всередину казанка, щоб зменшити місце, що займається в рюкзаку. Перед вами придатний прилад для складних маршрутів та вилазок, коли не хочеться гаяти час й морочитися з зайвим посудом.

 Інтегрована система Jetboil Flash, найкраща у рейтингу

Технології та інновації найкращих газових пальників

Навіть найпотужніші пристрої повинні залишатися зручними та практичними у використанні – за це відповідають додаткові технології та функції. Розглянемо найпопулярніші опції у пристроях.

Регулювання потужності

Багато моделей оснащені спеціальними клапанами, які дозволяють регулювати інтенсивність вогню, що подається на сопла. Так ви зможете самі керувати кількістю тепла, яке виробляє пристрій. Це зручно, тому що для різних завдань потрібна різна інтенсивність. Так, якщо вам потрібно швидко нагріти воду, ви викручуєте ручку на максимум, а ось щоб підігріти вчорашню їжу вистачить ледь помітного вогню. Також ви зможете регулювати витрату палива, адже за більшої інтенсивності газ «відходить» швидше.
Найбільш популярні моделі з регулюванням:

 • Kovea Hiker KB-0408 — газовий пальник з великою робочою поверхнею, вагою трохи більше ніж 200 грамів та потужністю 2 030 Вт, яку можна регулювати. Рейтинг газових пальників з п'єзопідпалом обов'язково включає цю модель.
 • Primus Mimer — досить компактний екземпляр з вагою 220 грамів, потужністю 2 800 Вт та зручним регулюванням.

 ТОП газових пальників: Kovea Hiker KB-0408

Система захисту від вітру

Така система захищає пристрій навіть за сильних, шквальних поривів вітру. Завдяки їй можна готувати на відкритій місцевості, а також на великій висоті, що спрощує використання в горах. Полум'я не загасатиме або не тріпатиметься навіть при мінімальній потужності, а ви не будете переживати про безпеку та комфорт готування. Вітрозахист може бути частиною інтегрованої системи або додатковим елементом на звичайному газовому пальнику.
Найбільш популярні моделі:

 • Kovea KB-0410 Scorpion Stove має невеликий алюмінієвий екран, який захищає полум'я від вітру.
 • Kovea Alpine Master 2.0  — це вже газова мультисистема з повноцінним вітрозахистом та дволітровим казанком у комплекті.

Рейтинг кращих: газовий пальник Kovea KB-0410 Scorpion Stove

Огляд найкращих газових пальників

Коли ви шукаєте відповідний газовий пальник, ви повинні враховувати безліч параметрів та критеріїв – не тільки тип конструкції. Є кілька параметрів, за якими можна підібрати аксесуар.

Продуктивність та ефективність

Такі пристрої можуть жертвувати легкістю та компактністю для високої потужності, підтримки роботи з широким посудом, швидкого нагрівання. Чим більша продуктивність, тим швидше пристрій нагріває їжу та воду, та тим більші обсяги, з якими він може впоратися. Висока ефективність досягається завдяки високій енергетичній щільності газу всередині. 

Серед пристроїв з високою продуктивністю можна виділити Primus PowerTrail Piezo Duo — найкращий газовий пальник на балон та, мабуть, найпотужніший серед кемпінгових моделей. Чотири стабільні опори, рівномірне подання вогню, щоб готувати навіть для великої компанії. Найкраще показує себе в комбінації з казанками та великими сковорідками. Такий пальник кип'ятить літр лише за три хвилини.

Рейтинг кращих: пальник Primus PowerTrail Piezo Duo

Інший популярний вибір у цій категорії — Kovea Exploration. Якщо ви готові жертвувати розмірами, він ідеально підійде для ваших потреб. Потужний, зручний, надійний — ось основні риси цього газового пальника. Має широкі ніжки для встановлення казанків будь-якого розміру, функцію попереднього підігріву, п'єзопідпал.

Рейтинг кращих: пальник Kovea Exploration 

Ще один представник продуктивних пристроїв — Kovea Booster Dual Max KB-N0810. Важить 420 грамів, але оптимально підходить для складних завдань та великих компаній туристів. Це мультипаливна модель, тобто вона працює й на бензині, й на газі. Має систему попереднього підігріву повітряно-паливної суміші. Потужність — майже 1 700 Вт.

Рейтинг кращих: пальник Kovea Booster Dual Max KB-N0810
 

Вага та розміри

Інший важливий параметр, який необхідно розглядати при виборі — габарити техніки. Чим легше пристрій, тим простіше йти з ним маршрутом та на довгі відстані. Коли кожен грам на рахунку навіть незначні переваги відчуваються. Тим більше, що ваш маршрут може бути складним технічно, а зайва вага на плечах може зіпсувати враження від сходження.

Наприклад, на увагу заслуговує Terra Incognita Antares — газовий пальник на балон із п'єзопідпалом, рейтинг якого серед туристів високий завдяки низькій ціні та малій вазі, всього 85 грамів.

Ще одна ультралегка модель — 360 ° degrees Furno Stove. Її вага – 99 грамів, але при цьому потужність залишається на рівні 3 500 Вт. Потужність полум'я легко регулювати. Виготовлена з нержавіючої сталі та сплаву алюмінію. Легкий та простий у використанні — це все про Fire Maple Buzz. Такий пристрій важить лише 73 грами. Якщо вам потрібно приготувати їжу або підігріти воду для одного або двох туристів — ефективна модель.

Рейтинг кращих: пальник Fire Maple Buzz 

Поради щодо експлуатації та догляду за газовим пальником

Нагадаємо вам базові правила безпеки, щоб користування газовими пальниками приносило лише
позитивні емоції.

 1. Усі газові пальники потрібно зберігати якомога далі від джерел вогню та у темному місці.
 2.  Більшість туристичних моделей не розраховані на використання у приміщеннях. 
 3. Виносні моделі краще не використовувати в наметах та не закривати повністю від вітру різними ширмами й екранами.
 4. Завжди перевіряйте герметичність пристрою. Зробити це можна за допомогою мильного розчину. Нанесіть його на стики. Якщо утворюються міхури, то герметичність балона порушена – його небезпечно використовувати навіть на вулиці.
 5. Складати та прибирати газовий пальник допустимо тільки після повного остигання та перевірки клапана. Дуже важливо видаляти жир, накип, бруд із пристрою, всіх деталей, ручок регулювання – це банально продовжить термін служби. 
 6. У жодному разі не перезаправляйте туристичні газові балони!

Нижче наведені лайфхаки, які спростять використання газового пальника та зроблять його ефективнішим.

 • При мінусовій температурі попередньо нагрійте балон, потім підпалюйте. Його можна потримати під курткою. Так він працюватиме найбільш ефективно та правильно.
 • Для зимових походів використовуйте балони з ізобутаном – при мінусі суміш з великою кількістю пропану просто не горітиме.
 • Зробити екран від вітру можна й самостійно, із підручних засобів. Не обов'язково повністю закривати газовий пальник просто простежте за напрямом вітру. Як екран підійде навіть стіна зі снігу.
 • Поставте балон у воду, щоб одержати невеликий приріст потужності. Навіть холодна вода за замовчуванням має температуру вище за нуль, а отже, пристрій не охолоне.
 • Використовуйте з газовими пальниками спеціальний посуд призначений під них. Такі казанки та каструлі зроблені з ефективними теплообмінниками й вода закипатиме швидше.
 • Не обов'язково кип'ятити воду. Для чаю та багатьох інших страв вистачить нагріву до 80-90 градусів. Так ви знизите витрати газу.

Рейтинг кращих: газовий пальник зі шлангом та балоном

Газовий пальник — необхідний пристрій для походів, кемпінгу та інших активних видів туризму. Розрізняють виносні та невиносні конструкції. Перші мають у комплектації шланг для підключення до балона, другі просто нагвинчуються на ємність із газовою сумішшю. Також при виборі пристроїв слід враховувати потужність, продуктивність, габарити моделі. Перед покупкою оцініть, що саме ви готуватимете, на скількох осіб та як часто використовуватимете пристрій. Це допоможе зробити правильний та ефективний вибір. А якщо залишаться сумніви — звертайтесь за порадою до експертів Alp.com.ua!