Водний туризм — це чудовий спосіб відпочинку та «перефокусування» від усіх негараздів.
Любов до каякінгу зазвичай починається з оренди плавзасобів на річці чи озері, а переростає в кожні вихідні на воді. Особливо, якщо у вашому місті або поруч з ним є цікава річка, то відчути насолоду та приємну втому від сплавів хочеться все частіше.

каякінг

У такому випадку варто вибрати каяк, який підходить під ваші потреби, та придбати власний. У цій статті поговоримо як правильно вибрати каяк та розглянемо популярні бренди. 

Зміст:

1. Як вибрати каяк?

2. Типи каяків

3. Матеріали та конструкція каяків

4. Технічні характеристики каяків

5. Розміри та габарити

6. Сидіння та зручності

7. Аксесуари та додаткове обладнання

8. Транспортування та зберігання каяків

9. Популярні бренди та моделі каяків

Як вибрати каяк?

Який каяк вибрати — залежить від багатьох параметрів. Зазвичай, каяки мають чітку класифікацію цілей використання, але їх асортимент все одно дуже великий. Лише на нашому сайті представлено 226 видів каяків.

В першу чергу, потрібно визначитись з ціллю для якої ви купуєте каяк. Бувають прогулянкові, морські, рибальські, екстремальні та інші види каяків. Важливо також вибирати каяк залежно від водойми, для якої його купують. Для великих озер та моря потрібно вибирати довгі каяки. Перед тим, як вибрати каяк, звертайте увагу на вантажопідйомність плавзасобу, вибирайте з запасом, адже крім вашої ваги може додатись багаж. 

Обовʼязково при виборі каяка звертайте увагу на такі параметри:

 • призначення;
 • матеріали;
 • конструкція;
 • спосіб посадки весляра;
 • місткість;
 • розміри.

Ці та інші параметри розглянемо детальніше нижче у статті.

Типи каяків

Каяки можна поділити на типи за різними параметрами. Розберемось поступово. 
Залежно від місткості, каяки можуть бути:

Для каяків на дві та більше особи потрібні командні навички, адже курс та швидкість греблі залежить від синхронної роботи. А для одномісного каяка потрібно мати навички керування та фізичну витривалість. Відпочити, поки партнер по команді продовжує греблю, у такому випадку не вийде. Якщо ви подорожуєте сімʼєю, закріпити два каяки на машині може бути незручно, у такому випадку краще вибирати один на кілька місць. Багатомісні каяки — це точно ті, які вибрати варто для відпочинку на воді з дітьми.

Який вибрати каяк, залежно від типу посадки гребця:

 • Каяки Sit-in (закрита посадка)

Гребець сидить у заглибленні корпуса каяка, його ноги сховані від холодної води та вітру. Такий тип часто використовують для сплавів бурхливими річками та морем, адже він добре протидіє дрейфу та захищає гребця. 

каяк з закритою посадкою: який вибрати

Переваги Недоліки
захист гребця та багажу від води та сонця потрібно мати навички, щоб виплисти при перевороті каяка
краща швидкість та параметри прискорення складно дістати речі з багажу під час сплаву
підходять для бурхливих річок та моря не можна відчутно змінювати положення тіла
комфортні для довгих сплавів  
можливість використання цілий рік  
 • Каяки Sit-on-top (відкрита посадка)

У таких каяках гребець сидить поверх корпусу каяка. Він не захищений від води та сонця, але може легко вибратись, звісити ноги під час зупинки. Це плавзасіб, який вибрати варто для спокійних прогулянкових сплавів. Зазвичай в оренду здають саме каяки Sit-on-top.

каяки з відкритою посадкою: який вибрати

Переваги Недоліки
простий у використанні менш ефективний
безпечний при перевертанні не захищає від холодної води, ноги завжди будуть мокрі
дає свободу дій менш зручне сидіння
підходить будь-яким користувачам та дітям не підходить для сплавів у прохолодну погоду
простіше зберігати  
більш багатофункціональний  
дешевший  
підходить для використання людьми з порушеннями опорно-рухового апарату  

Який вибрати каяк, залежно від призначення:

 • Прогулянкові

Найпопулярніший вид каяків, який зазвичай здають у короткотривалу оренду. Це широкі плавзасоби з підвищеною стійкістю. Можуть бути одно- або двомісні, у деяких моделях є додаткове місце для дитини. Характеризуються широким кокпітом — місцем для сидіння. Підходять для короткотривалого відпочинку на спокійній воді. Часто мають невеликий багажний відсік для сумки. 

прогулянкові каяки: який вибрати

Це точно відповідь на питання, який каяк вибрати, якщо ви новачок у цій справі. Його дуже важко перевернути, проте у нього недостатня курсова стійкість. Зазвичай у новачків він йде зигзагом, проте, якщо підтягнути навички греблі — прогулянковий каяк теж триматиметься заданого курсу. 

 • Туристичні/Турингові

Ці той тип каяку, який вибрати варто для тривалих сплавів. Від прогулянкових їх відрізняє конструкція: вони довші та вужчі. При цьому, турингові каяки все ще достатньо стійкі та придатні для новачків у цій справі. Зазвичай їх використовують на сплавах на один чи два дні. Для того, щоб взяти з собою все спорядження для походу, каяки обладнані двома або навіть трьома відсіками під багаж. Спорядження також можна фіксувати поверх каяка, для цього у нього є обвʼязка джгутами. Щоб довгий сплав був комфортним — у таких плавзасобах є мʼякі, зручні сидіння з комфортною спинкою. По периметру часто розміщені страхувальні мотузки, за які зручно триматись, щоб залізти/вилізти або у разі падіння з плавзасобу. 

 туринговий каяк: який вибрати

Зазвичай такі каяки одномісні, рідко бувають двомісні. Ходові якості у них значно кращі, ніж у прогулянкових моделей. Можуть мати додаткові системи рульового управління або кіль для стійкості по курсу.

 • Морські

Для того, щоб добре справлятись з морськими хвилями, каяк має мати спеціальну конструкцію корпусу. Його особливості: велика довжина та гострі, підняті вверх ніс та корма. Іноді такі каяки розраховані на довгі морські подорожі, в цьому випадку у них є вдосталь герметичних відсіків під багаж, страхувальна мотузка по периметру, іноді може бути система рульового управління.

морський каяк: який вибрати

 • Екстремальні

Якщо ви шукаєте, який вибрати каяк для подолання гірських бурхливі річок, це однозначно екстремальний. Їх часто ще називають «white-water» каяками. Корпус таких моделей короткий, ніс зазвичай заокруглений, проте може бути й загострений, корма теж коротка. Конструкційні особливості можуть відрізнятись залежно від призначення каяка. Адже, якщо захоплюватись глибоко екстремальними сплавами, то можна виділити різні їх види. Наприклад, «creek kayaking» — це підвид екстремального каякінгу особливо швидкими річками зі складними порогами та водоспадами. А «freestyle kayaking» — це виконання різних трюків на каяку. Зазвичай, їх виконують на специфічних «стоячих» хвилях, які утворюються на річках з сильною течією. Їх називають «бочками». Також трюки виконують на валах. У конструкції екстремальних каяків багато уваги приділяється безпеці гребця, адже цей вид активності небезпечний для здоровʼя та життя спортсменів.

екстремальний каяк: який вибрати

 • Рибальські

Для риболовлі вибирають каяки sit-on-top, які мають спеціальні відсіки для риби та місця кріплення вудок. Такі каяки дуже стійкі, ви можете навіть легко стояти в них у повний зріст. На рибальські каяки встановлюють різні пристосування для комфортної риболовлі, серед яких можуть бути:

 • зручне сидіння, на якому мʼяко та комфортно очікувати «кльову»,
 • фіксатори для вудочок,
 • спеціальний відсік для зберігання риби,
 • сітчасті кишені для зберігання потрібних дрібниць,
 • підсклянники, щоб зручно розмістити термогорня,
 • фіксатор для якоря,
 • ехолоти,
 • рульове управління,
 • зручні «столики» для роботи: наприклад, з приманками, або зі свіжовиловленою рибою.

Проте не обовʼязково ця комплектація впливає на те, як вибрати каяк. Адже більшість аксесуарів можна докупити додатково. 

каяк для риболовлі: який вибрати

Каяк компактніший та маневреніший, ніж звичайний човен, тому стає все популярнішим у рибалок.

 • Серфінгові 

Мікс дошки для серфінгу та каяка. Можуть мати різну посадку, вибирайте тип каяка залежно від своїх вподобань. Щодо конструкції: такі каяки короткі, мають плоске дно та ніс, що задирається вверх. Іноді мають плавник. Для серфінгу хвилями можна використовувати також екстремальні каяки. Це вид, який вибирають професіонали.

каяк для серфінгу: який вибрати

 • Спортивні та професійні

Це вибір каяків для професійного спорту, що навіть входить в програму Олімпійських ігор. Суть слаломного каякінгу полягає у подоланні певної траси на річці або штучному комплексі. На маршруті розміщують «ворота», які необхідно проходити, частину з них за течією, іншу — проти. До професійних плавзасобів багато вимог, які допомагають розібратись, як вибрати відповідну модель.

каяк для слалому: який вибрати

Матеріали та конструкція каяків

Щоб знати який та як вибрати каяк, варто розібратись також у матеріалах. 

Каяки виготовляють з таких матеріалів:

 • Поліетиленовий пластик

Ударостійкий, довговічний та надійний матеріал. Пластикові каяки — оптимальний бюджетний вибір плавзасобу. Проте такі каяки важчі, ніж з інших матеріалів, та вигорають під дією сонячних променів.

 • ABS-пластик

Вибір середньої цінової категорії. Такі каяки важать менше, ніж поліетиленові, стійкіші до ультрафіолету та мають оптимальну ціну.

 • Композитні матеріали

Каяки з композитних матеріалів — улюблений вибір досвідчених каякерів. Серед композитних матеріалів варто виділити:

 • Скловолокно

Дуже легкий матеріал, каяки з нього маневрені та швидкі. Проте скловолокно досить крихке.

 • Кевлар

Такі каяки легкі та міцні водночас, проте кевларові моделі коштують дорого.

 • Карбон (вуглепластик) 

Ще один дорогий матеріал з відмінними характеристиками ваги, продуктивності, міцності. Такі каяки вибирають професіонали.

Також бувають надувні каяки, які виготовляють з ПВХ.

каяки різної конструкції: який вибрати

Залежно від конструкції, можуть бути такі корпуси каяків:

 • Плоский корпус

Зазвичай його вибирають початківці. Плоске дно мають прогулянкові та серфінгові каяки, а також надувні моделі. Вони маневрені, стійкі у стані спокою (початкова остійність — здатність судна протидіяти зовнішнім силам, що порушують його рівновагу), але нестійкі під час активного руху бурхливою водою (вторинна остійність). Серед мінусів низька курсова стійкість та слабка протидія хвилям.

 • Округлий корпус

Округла форма забезпечує кращу швидкість, ніж плоска, проте меншу стійкість. Зазвичай це вибір для швидкісної греблі.

 • V-подібний корпус 

Каяки з таким корпусом мають низьку початкову остійність, але чудову вторинну. Така форма має хорошу курсову стійкість, але низьку маневреність. Проте досвідчені каякери маневрують завдяки крену на бік, тоді плавзасіб лягає на воду плоскою поверхнею. Часто використовується для морських каяків. 

 • Мілкий V-подібний корпус 

Бувають каяки з менш глибоким V-подібним корпусом. Це кращий вибір для любителів з меншими навичками, у них вища початкова остійність, але нижча вторинна. Вони краще маневрують, але мають гіршу курсову стійкість.

 • U–подібний корпус

У таких моделей середні показники остійність, непогана швидкість та маневреність, але низька курсова стійкість. Зазвичай мають рульове управління. Підходять для каякерів з середнім рівнем навичок.

Підсумуємо, щоб було легше зрозуміти який вибрати каяк для ваших потреб:
 

Тип корпусу Переваги Недоліки Для кого підходить
Плоский
 • Простий у використанні
 • Стійкий у стані спокою
 • Маневрений
 • Низька курсова стійкість
 • Слабка протидія хвилям
Початківців, спокійних вод
Округлий
 • Висока швидкість
 • Низька стійкість
Швидкісної греблі
V-подібний
 • Чудова вторинна остійність
 •  Хороша курсова стійкість
 • Низька початкова остійність
 • Низька маневреність
Досвідчених каякерів, морських каяків
Мілкий V-подібний
 • Вища початкова остійність
 • Краща маневреність
 • Нижча вторинна остійність
 •  Гірша курсова стійкість
Любителів з меншими навичками
U-подібний
 • Середні показники остійності
 • Непогана швидкість
 • Маневреність
 • Низька курсова стійкість
Каякерів з середнім рівнем навичок

Технічні характеристики каяків

Щоб розібратись як вибрати каяк для сплаву, враховуйте такі основні параметри:

 • Швидкість

Важливо памʼятати, що швидкість переміщення, залежить від вмінь гребця. Тому, коли говорять про швидкість каяка, мають на увазі наскільки він легко пересувається по воді. Чим з меншими зусиллями пересувається каяк — тим більшу швидкість ви зможете розвинути, якщо виберете його. Швидкість каяка залежить у першу чергу від його довжини та ширини. Найшвидші — довгі та вузькі каяки. Зазвичай такі характеристики мають морські моделі.

 • Остійність

Остійність залежить від ширини каяка та форми дна. Чим ширший каяк, тим стійкіше він триматиметься на воді. Остійність залежно від форми може змінюватись у різних ситуаціях. Каяк з плоским дном дуже стійкий на спокійній воді, але якщо гребець нахилиться в бік — є шанси перекинутись. Каяк з напівкруглим дном стійкіший під час руху. Також остійність залежить й від самого каякера, а точніше його зросту та ваги. Наприклад, у гребців з низьким зростом нижче центр маси й їм комфортніше у вужчих каяках.

який вибрати каяк

 • Вантажопідйомність

Вантажопідйомність — це максимальна вага, яку може витримувати каяк без втрати стабільності та плавучості. Цей параметр варіюється від 100 до 350 кг. Враховуйте, що це вага всіх пасажирів та всього спорядження. Краще вибирати каяк з більшою вантажопідйомністю, ніж вага пасажирів.

 • Маневреність

Маневреність — це те, наскільки швидко вибраний каяк реагує на повороти. Найбільш маневрені короткі каяки з плоским дном. Для маневрування довгими каяками потрібно мати специфічні навички.

 • Курсова стійкість

Цей параметр показує наскільки чітко каяк тримається заданого курсу, а не починає йти змійкою. Хорошу курсову стійкість мають довгі каяки з V-подібним дном. 

Розміри та габарити

Розглянемо тепер технічні параметри з іншого боку, відштовхуючись від розміру каяка. Це допоможе точно зрозуміти як вибрати каяк під ваші вимоги.

 • Як вибрати довжину
Параметр Короткі каяки Довгі каяки
Швидкість Повільні Швидкі
Керованість та маневреність Простіше Потребує навичок. Для маневрування каяк потрібно нахиляти на бік

як вибрати каяк залежно від довжини

 • Як вибрати ширину

Параметр Вузькі каяки Широкі каяки
Швидкість Швидкі Повільні
Остійність Нижча початкова, вище вторинна Вище початкова, нижче вторинна
 • Як вибрати оптимальну вагу

Легший каяк швидший та маневреніший. А також, звісно, його простіше транспортувати. Але надто легкі каяки менш міцні та зносостійкі. Вага відрізняється залежно від матеріалу. 

Тип одиночного каяка Орієнтовна вага
Пластиковий 29-31 кг
Скловолоконний 23-25 кг
Карбоновий або кевларовий 20-22 кг 
 • Як вибрати обʼєм

Якщо ви виберете каяк великого обʼєму, будьте готові, що ним складніше керувати у сильний вітер, перевертати та транспортувати до берега, якщо його заллє водою. Але каяки з маленьким обʼємом можуть мати недостатньо місця для всього спорядження, а також втрачати стійкість при сильному навантаженні. Обʼєм кокпіту повинен відповідати габаритам гребця.

Сидіння та зручності

Якщо ви плануєте проводити багато часу на воді, важливо також розібратись, як вибрати сидіння для каяка. Ви багато часу проведете у сидячому положенні та швидко пожалкуєте про незручне сидіння. 

додаткове сидіння для каяка

Які вони бувають:

 • Стандартні

Це ті сидіння, що входять у комплектацію каяка. Вони найбільш поширений вид з формованого пластика. Цілком зручні для коротких мандрівок, але для довгих сплавів радимо розібратись, як вибрати інше.

 • Мʼякі сидіння

Їх виготовляють з мʼякої піни чи гелю та повітропроникної тканини. На них зручно сидіти під час довгої греблі. Також такі сидіння бувають різного розміру та форми, тому їх зручно підібрати під індивідуальні параметри.

 • Сидіння з високою спинкою

Сидіння з високою спинкою — це вибір для тривалого сплаву. Вони добре підтримують спину та плечі, деякі навіть мають місце для голови та шиї. 

 • Сидіння з низькою спинкою

Низькопрофільні сидіння вибирають гребці, для яких важлива маневреність та свобода рухів. Спинка у таких сидінь доходить максимум до лопаток. Їх вибирають для екстремального каякінгу та серфінга. 

 • Надувні сидіння

Такий варіант допомагає економити місце, адже у здутому стані таке сидіння займає мінімум місця. Виготовляють з ПВХ, стійкого до проколів. Часто мають вбудований насос.

Покупка додаткового сидіння — інвестиція у здорову спину та комфортні сплави. Перед тим, як вибрати, зверніть увагу на мʼяку модель Aqua Marina Betta High-back Seat with Spongy Cushion та надувне сидіння Aqua Marina Betta 312/412/375 Inflatable PVC.

Аксесуари та додаткове обладнання

Крім того, як вибрати каяк, до нього потрібні додаткові аксесуари. Розгляньмо детальніше:

Навіть, якщо ви вправний плавець, сплави мають обовʼязково проходити у рятувальному жилеті. Не нехтуйте цим правилом безпеки. Вибирайте якісний жилет, у якому вам зручно рухатись. Переконайтеся, що навколо пахв достатньо місця, щоб він не натирав під час греблі. Рятувальний жилет також повинен бути достатньо коротким, щоб, коли ви сидите на каяку, він не підіймався до вашої шиї.

туристи у рятувальних жилетах

Вибирайте весло залежно від вашого стилю греблі та потреб. Весла можуть відрізнятись за видом каякінгу, за типом хвату (залежно від ведучої руки, бувають «праві» та «ліві» весла), за формою лопаток (симетричні та асиметричні).

 • Рибальське обладнання

Для рибальських каяків використовують тримачі для вудок, додаткові відсіки для риби, столики для роботи з приманкою тощо.

Обовʼязково візьміть з собою гермомішок для зберігання спорядження та водонепроникний чохол для телефону.

Транспортування та зберігання каяків

Каяк — це досить обʼємний плавзасіб, що не влізе у багажник автомобіля для перевезення чи у шафу для зберігання. Коли ви обдумуєте який вибрати каяк, подумайте й де його будете зберігати.

Транспортування можуть спростити такі речі:

 • Візки 

Спростити перенесення каяка до води можуть спеціальні візки. 

 • Кріплення на дах автомобіля

Спеціальні стійки допоможуть закріпити каяк на даху машини. Вони можуть бути мʼякими або жорсткими. Каяк можна розмістити горизонтально або на боку. 

 • Причеп

Найзручніший спосіб перевезення каяків — це причеп. Але врахуйте, що для керування машиною з причепом потрібна відповідна категорія водійського посвідчення (ВЕ для легкового авто) та навички. 

Зберігати каяк найкраще у гаражі чи складському приміщенні. Якщо місце обмежене: використовуйте спеціальні кріплення на стіну чи підвішування на стелю. Надувні каяки спрощують зберігання. 

зберігання каяка

Важливо не тільки знати як вибрати каяк, а й правильно за ним доглядати. Врахуйте такі моменти при зберіганні:

 • Уникайте прямих сонячних променів.
 • Просушуйте каяк перед зберіганням.
 • Рекомендуємо використовувати спеціальні чохли для зберігання, щоб уникнути появи подряпин та впливу зовнішніх чинників.
 • Надувні каяки зберігайте у здутому стані. 

Популярні бренди та моделі каяків

Перед тим, як вибрати каяк, варто дізнатися коротку інформацію про популярні бренди. Адже таку покупку варто здійснювати лише від перевіреного виробника. Ми рекомендуємо:

 • Aqua Marina

Це світовий лідер у виробництві надувних каяків та інших водних спортивних товарів.
Компанія пропонує широкий асортимент товарів для різних видів водних умов. Каяки від Aqua Marina продаються у повній комплектації. Можна вирушати на воду прямо з магазину.

Зверніть увагу на такі моделі надувних каяків, якщо сумніваєтесь який вибрати:

Модель Характеристика Фото
Aqua Marina Betta 10′3″ Одномісний надувний прогулянковий каяк з максимальним навантаженням 110 кг.

Конструкція: Міцний корпус з двох балонів з високоякісного ПВХ, внутрішні камери з'єднані високочастотним зварюванням.

Оснащення: Укомплектований усіма необхідними аксесуарами, включаючи м'яке сидіння зі спинкою, розбірне весло, плавники та насос. Постачається зі зручною сумкою для транспортування, в яку можна завантажити всі аксесуари каяка.

Зручність: Має регульований по довжині упор для ніг, бічні та кормові гумові ручки для перенесення, а також знімне сидіння для зручності веслування.

який вибрати каяк: Аква Маріна
Aqua Marina Betta 15′7″

Тримісний надувний прогулянковий каяк з максимальним навантаженням 230 кг (3 гребці + багаж).

Конструкція:Корпус складається з двох балонів з високоякісного ПВХ. Внутрішні камери з'єднані високочастотним зварюванням.

Оснащення:

 • Три знімних м'яких надувних сидіння зі спинками.
 • Три чотирисекційних розбірних весла KP-1 з двома лопатями.
 • Пара знімних нейлонових плавників Slide-in Kayak Fin.
 • Ножний насос Areo III 11" Foot pump з об'ємом 5 л.
 • Сумка для транспортування, яка вміщує каяк та всі аксесуари.
який вибрати каяк: надувний тримісний
 • Rainbow Kayaks

Це компанія з Нової Зеландії, яка спеціалізується на виробництві пластикових та скловолоконних каяків. У їх асортименті різноманітні каяки: рибальські, морські, туристичні тощо. Популярні моделі:

Модель Характеристика Фото
Rainbow Kayaks Koi Fishing

Одномісний каяк Rainbow Koi Fishing з нерозбірним корпусом та верхньою посадкою. Стійкий та придатний для керування навіть початківцями.
Призначення: Риболовля на морі в спокійну погоду або в прісноводних водоймах без сильної течії.
Комплектація: М'який стілець, тримачі для вудочок, рюкзак з гідросистемою.
Особливості:

 • Корпус з високощільного поліетилену (HDPE).
 • Посадка весляра — Sit-On-Top.
 • Знімне сидіння Elite Fishing Seat з регулюванням положення для різних видів риболовлі.
який вибрати каяк для риболовлі
Rainbow Kayaks Atlantis Expedition

Двомісний морський експедиційний каяк Rainbow Atlantis Expedition. Підходить для кількаденних походів великими водоймами.
Особливості:

 • Корпус каяка виготовлений з високощільного поліетилену (HDPE).
 • Спосіб посадки веслярів — Sit-In.
 • Регульовані анатомічні сидіння Ergonomic з високощільного поліетилену та мʼяких елементів.
який вибрати експедиційний каяк

 • GUMOTEX

Це чеська компанія, що спеціалізується на виробництві надувних каяків, каное та інших водних засобів. Виготовляють каяки sit-in та sit-on-top для прогулянок та риболовлі. Приклади моделей:

Модель Характеристика Фото
Gumotex Swing 1

Одномісний надувний каяк з кокпітом для відпочинку та водних походів на тихих річках 1 та 2 категорій складності. 

Конструкція: Обладнаний двома алюмінієвими ребрами жорсткості для підсилення корпусу, що поліпшує маневреність та стійкість. Каяк оснащений клапанами системи Push-Push для легкого надування та здування.

Оснащення: Має кокпіт з блискавками на носі та кормі, зручне сидіння зі спіненого поліетилену, кріплення для плавника.

який вибрати надувний каяк
Gumotex Solar

Надувний каяк з місткістю від 1 до 3 осіб (2 дорослих + 1 дитина), призначений для відпочинку та водних походів на тихих річках.
Конструкція:
Використання фордека запобігає проникненню води в носовий відсік під час сильних хвиль. Оснащений надувним сидінням з технологією drop-stitch.
Особливості:

 • Постачається з двома сидіннями, а третє сидіння для дитини можна придбати окремо.
 • Має систему Push-Push для легкого надування та здування.
 • До комплекту входить транспортувальний гермомішок об'ємом 80 л для зручності транспортування.
який вибрати тримісний надувний каяк
 • Tahe Marine

Це естонська компанія, що спеціалізується на виробництві каяків та інших водних спортивних товарів. Їх каяки використовують не лише для розваги, а й для спорту. 

Модель Характеристика Фото
Tahe Marine Aqua Moon

Одномісний рекреаційний каяк з верхньою посадкою, призначений для прогулянок по ріках або вздовж морського узбережжя. Підходить для новачків.
Конструкція: Має міцний та зносостійкий поліетиленовий корпус з чітко вираженим кутом між бортом та дном, що забезпечує остійність. Плоске дно дозволяє легко керувати каяком.
Особливості:

 • Комфортне сидіння зі спинкою, яке можна зняти.
 • Боковий тримач для весла.
який вибрати рекреаційний каяк з верхньою посадкою
Tahe Marine Bayspirit Elite

Морський одномісний каяк для просунутих веслярів, призначений для тривалих морських та річкових походів.
Конструкція: Округла конструкція корпусу з U-подібними обводами дна забезпечує швидкість та стабільність. Корпус виготовлений з багатошарового матеріалу OUTDOOR-ELITE: це фіберглас з кевларовим підсиленням.
Особливості:

 • Спосіб посадки гребця — Sit-In.
 • Висувний скег для забезпечення курсової стабільності.
який вибрати каяк для просунутих веслярів
 • Zegul

Шведський бренд, що спеціалізується на каяках саме для морських пригод. Зверніть увагу на таку модель:

Модель Характеристика Фото
Zegul Reval MV A-Core

Морський туристичний каяк з поліетиленовим корпусом, призначений для кількаденних морських або річкових походів. Дно V-подібне.

Конструкція: Корпус виготовлений з міцного тришарового поліетиленового матеріалу 3-layer HDPE з шаром піни між двома шарами жорсткого поліетилену.

Особливості:

 • Спосіб посадки гребця — Sit-In.
 • Комфортабельне сидіння.
 • Стерно та висувний скег для покращення керованості та курсової стабільності.
   
який вибрати морський каяк

Вибір каяків для туризму дуже великий. Важливо розуміти свої цілі, бажані водойми та навички, щоб вибрати оптимальну модель. Якщо у вас все ще залишились сумніви — звертайтесь до наших консультантів за допомогою. Ми з радістю допоможемо, адже самі регулярно проводимо вихідні на воді. 

Безпечних та веселих сплавів!