Зміст:

1. Визначення ваших потреб

2. Визначення відповідного об’єму рюкзака

3. Вибір типу рюкзака

4. Комфорт та ергономіка

5. Особливості та додаткові функції

6. Матеріали та міцність

7. Фурнітура рюкзака

8. Вага рюкзака

9. Відмінності між жіночими та чоловічими рюкзаками

10. Процес упаковки та організації

11. Приклади брендів та моделей

12. Приміряння та покупка рюкзака

13. Догляд та обслуговування рюкзака

Туристичні рюкзаки

Рюкзак — це справжній король подорожей, без якого точно не обійдеться жоден піший маршрут. Тільки уявіть собі туриста в горах з дорожньою сумкою або пакетом із супермаркету. Якщо попросити назвати елемент похідного спорядження, який перший прийшов на думку, більшість людей назве саме рюкзак. Це головний друг і супутник протягом усього шляху, який повинен вміщувати все потрібне та зручно сидіти на плечах.

Необхідно не просто купити, а також знати, як вибрати туристичний рюкзак. Невідповідна модель може зіпсувати всю подорож — натирати плечі, викликати біль у спині, неправильно розподіляти вагу або відтягувати туриста назад, не вмістити необхідне спорядження або не мати потрібних відсіків та стяжок.

На ринку представлено так багато моделей туристичних рюкзаків , що вибрати відповідний може бути ще тим завданням для новачка.

У цій статті розглянемо:

 • як правильно вибрати туристичний рюкзак ;
 • як підібрати його розмір правильно;
 • як вибрати туристичний рюкзак залежно від тривалості та типу подорожей;
 • у чому різниця між різними видами рюкзаків;
 • яка конструкція краще: жорстка чи м'яка;
 • підбір рюкзака в залежності від матеріалів, фурнітури та додаткових елементів;
 • відмінності між жіночими та чоловічими рюкзаками;
 • багато іншого.

Вірно підібраний рюкзак для туризму змінить якість ваших подорожей. Якщо ви читаєте цю статтю, то вам вже полюбилися гори або піші прогулянки і ви вирішили придбати власне спорядження. Наша команда любить туризм і знає все про спорядження на особистому досвіді, і ми з радістю допоможемо порадами.

Визначення ваших потреб

Якщо ви живете в будиночках і немає потреби в наметі, можна відмінусувати 5-10 літрів. Також багато залежить від типу харчування. Готуватимете самі чи харчуватиметеся в притулках? Чи буде можливість поповнити запаси продуктів на шляху? Чи потрібний газовий пальник та газовий балон? Їжа на тиждень займає близько 15 літрів. Чи буде можливість випрати речі на маршруті? В цьому випадку необхідно менше змінних комплектів одягу.

Турист із рюкзаком відпочиває

Список необхідних речей може сильно відрізнятися, тому важливо визначити свої потреби перед тим, як вибрати рюкзак. Якщо ви любите різний стиль подорожей, визначте для яких цілей вам потрібна покупка в першу чергу.

Давайте розглянемо що зазвичай необхідно взяти з собою для різних ситуацій, щоб зрозуміти який туристичний рюкзак підібрати:

Одноденний похід

 • Одяг для різних погодних умов, наприклад, додаткова фліска або вітровка.
 • Вода та їжа на день.
 • Аптечка.
 • Потрібні особисті речі.
 • Фотоапарат чи інша техніка.

Багатоденний похід

Альпіністське сходження

Міська поїздка

 • Документи.
 • Електроніка (смартфон, ноутбук, зарядний пристрій).
 • Одяг для зміни та взуття.
 • Косметика та предмети особистої гігієни.
 • Інші особисті речі та аксесуари.

Визначення відповідного обсягу рюкзака

Перед тим, як вибрати рюкзак, необхідно визначитися з його об’ємом. Багато хто припускається помилок при виборі літражу: одні купують 100-літровий похідний рюкзак у перший в житті похід на два дні, інші вірять у свої вміння упаковувати і те, що 40-літрового компаньйона вистачить на двотижневий похід. Як жартують туристи: об’єм рюкзака завжди вдвічі менший, ніж обсяг потрібного спорядження. Але якщо приділити цьому увагу, можна підібрати потрібний обсяг для своїх цілей.
Не варто вибирати більший об’єм "про запас". Занадто великий рюкзак може бути незручним та непрактичним. По-справжньому комфортною подорож буде тільки з оптимальним обсягом похідного рюкзака. Як вибрати обсяг залежно від різних умов?

Тривалість та тип походів

Чим більша тривалість маршруту – тим більше спорядження та провіанту необхідно нести, а отже необхідний більший літраж. Якщо додається ночівля в наметах, то необхідно нести з собою спальник, килимок і сам намет. Рюкзаки для багатоденних подорожей стартують від 35 літрів, але оптимальний об’єм – 50-70. Для тривалих маршрутів, де не буде можливості поповнити запаси дорогою, вибирайте моделі з великим об'ємом.

Об`єм Ціль використання
20-35 літрів Для одноденних походів або на кілька днів, якщо ночівлі заплановані у приміщенні і немає необхідності нести спальник та намет. Їх також зручно використовувати під час міської подорожі.
35-50 літрів Для подорожей на кілька днів у теплий сезон. Також у такому об’ємі бувають штурмові чи альпіністські рюкзаки.
50-80 літрів Найбільш оптимальний обсяг для подорожей середньої тривалості. У нього поміститься все, що потрібно для походу на тиждень: теплі речі, намет, спальник, запас продуктів і т.д.
80-100 літрів Для багатоденних автономних мандрівок. Підійде також для категорійних сходжень, де необхідно багато специфічного спорядження, страховка та залізо. Також часто такий обсяг підійде главі сім'ї у сімейних подорожах, щоб умістити ще й спорядження юних туристів.
100-150 літрів Це дуже спеціалізований тип, який підходить для автономних експедицій. Не радимо дивитися у їхній бік без належного досвіду.

Компанія з невеликими рюкзаками

Хоча це й базовий параметр, але не завжди точний. Якщо на вас чекають ночівлі та харчування в населених пунктах (як, наприклад, стежка Каміно де Сантьяго в Іспанії), то можна блукати хоч місяць із 30-літровим рюкзаком.

Сезон та клімат

Очевидно, що зимові речі займають більший обсяг, ніж літні. Взимку потрібно на 10-20 літрів більше, ніж влітку. У холодних умовах вам знадобляться додаткові фліси, пухова куртка , шапка та рукавички. Також теплий спальний мішок буде значно більшим, ніж літній. Для вологого клімату стане в нагоді дощовик або пончо і додатковий сухий одяг у гермомішку. Для спекотного клімату враховуйте місце для гідросистеми чи запасу води у пляшках.

Особисті потреби та переваги

Особисті переваги також відіграють велику роль у тому, як вибрати рюкзак для туризму. Деякі туристи люблять подорожувати з мінімумом речей або вибирають ультралегке спорядження, яке займає мало місця. Якщо вам зручніше завжди мати місце в запасі і не утрамбовувати вміст силою — вибирайте трохи більший об’єм. Якщо у вас є специфічні потреби, такі як перенесення фотоапаратури, вибирайте рюкзак з додатковим обсягом або відділеннями. Важливо знайти для себе ідеальний баланс між комфортом та необхідною місткістю.

Вибір типу рюкзака

Рюкзаки бувають різних типів, важливо зрозуміти який саме вид задовольнить ваші потреби.

Типи рюкзаків: безкаркасні та каркасні моделі

Наплічники можуть бути м'якими або мати жорсткий каркас.

Безкаркасні рюкзаки

М'які або безкаркасні рюкзаки мають м'яку спинку. Такі моделі важать мало, згортаються компактно і коштують недорого, але вони не тримають форму (варто використовувати каремат замість каркаса) і викликають дискомфорт при перенесенні важкого вантажу. Не рекомендуємо їх для новачків. Підходять для легких походів, радіальних вилазок, коротких велосипедних поїздок.

Безкаркасний рюкзак

Плюси Мінуси
Невелика вага Не тримає форму
Низька вартість Складно пакувати
Можна компактно згорнути Не підходить для перенесення великої ваги

Каркасні рюкзаки

Каркасні або жорсткі рюкзаки мають каркасну систему, яка може бути дуже різною, залежно від моделі. Буває у вигляді пластмасової пластини або дуг із легких металів. Деякі мають тільки металеву рамку і тканину, а професійні моделі — жорстку, але м'яку до тіла (завдяки спіненому матеріалу) спинку із системою вентиляції. Його не можна скрутити у порожньому вигляді, але переносити вантаж із ним набагато комфортніше. Підходять для походів будь-якої складності, альпінізму та будь-яких інших активностей.  Наприклад Gregory Katmai 55 RC.

Каркасний рюкзак

Плюси Мінуси
Правильне розподілення навантаження Відносно велика вага навіть порожнього рюкзака
Комфортне перенесення важкого вантажу Не можна скрутити
Широкий асортимент  

Наявність каркасу — перша відмінність між різними туристичними рюкзаками. Як вибрати безкаркасний чи каркасний?

Якщо ви збираєтеся здійснювати короткі прогулянки або легкі активності, можна зупинитися на виборі легкої безкаркасної моделі.

А якщо ваші походи будуть тривалими або ви плануєте переносити великий обсяг спорядження — обов'язково вибирайте жорстку модель, що підтримуватиме спину, правильно розподілятиме вагу і дозволить вам комфортно переносити багато спорядження на довгі дистанції.

Види туристичних рюкзаків

Насамперед необхідно визначитися з видом. Багатьом новачкам здається, що рюкзаки бувають туристичні, спортивні, міські, дитячі та на цьому різниця закінчується. Але й туристичні рюкзаки, виявляється, бувають різних видів. Якщо почати читати про різні моделі в інтернеті, то можна натрапити на експедиційні, трекінгові, штурмові моделі, і всі вони спеціально розроблені для певних умов.

Головна відмінність похідного рюкзака від міського — наявність пояса на стегнах. Така конструкція допомагає перенести 70-80% ваги з плечей на стегна, чим сильно розвантажує спину. Так вага рівномірно розподіляється і ноша не так сильно відчувається.

Туристичні рюкзаки бувають:

 • Похідні

Похідні рюкзаки – це найширша категорія. Вони підійдуть для подорожей середньої тривалості та мають об'єм 50-80 літрів. Відрізняються багатофункціональністю та універсальністю, мають багато необхідних строп. Жорсткість спинки може відрізнятися залежно від моделі. Наприклад Gregory Maven 65 FreeFloat.

 

Gregory Maven 65 FreeFloat

 • Трекінгові

Трекінг відрізняється меншою кількістю спорядження, шлях зазвичай пролягає від притулку до притулку, часто повз населені пункти. Тому немає необхідності нести із собою спальник, намет та великий запас їжі. Для таких подорожей вистачить 30-40 літрового рюкзака для піших походів, з невеликою кількістю зовнішніх кріплень. Наприклад Gregory Kiro 28.

 

Трекінгові рюкзаки Gregory

 • Експедиційні

Ця категорія розрахована на тривалі та автономні подорожі з великою кількістю спорядження. Такий рюкзак для походів зазвичай об'ємом 80-100 літрів та розрахований на перенесення важкого вантажу. Має жорстку рамну конструкцію та анатомічну підтримку спини для збереження її у безпеці. Через такі особливості, експедиційні моделі важкі самі по собі (близько 3 кг), але після похідного дня ви не відчуватимете біль. Зверніть увагу на Terra Incognita Discover 100.

Terra Incognita Discover 100

 • Штурмові

Штурмові рюкзаки розраховані на екстремальні умови, для штурму вершини та складних сходжень. Тому штурмові моделі невеликі (до 40 літрів) мають обтічну форму, полегшені, але міцні матеріали, відділення для лавинного спорядження, засоби безпеки, точки кріплення та петлі для льодового спорядження. Наприклад Deuter Gravity Pitch 12.

 • Гірськолижні

Гірськолижні рюкзаки відрізняються наявністю кріплень для лиж чи сноуборду. У гірськолижному спорті важливим є не тільки розподіл навантаження, а й захист спини при падінні. Використовуються надміцні матеріали, стійкі до перетирання або розриву. Гарний приклад: Gregory Targhee FT 35.

Gregory Targhee FT 35

 • Альпіністські

Схожі на трекінгові, тому що обсяг у них зазвичай до 50 літрів, але мають безліч кріплень для страхувального спорядження та льодового інструменту. Альпіністи беруть із собою мотузки, льодоруби, кішки, бури. Більшість із цього необхідно кріпити зверху для швидкого доступу до спорядження. Хороший варіант для альпінізму: Deuter Guide 35+.

Deuter Guide 35+

 • Дитячі та для перенесення для дітей

Наявність дитини — не привід відмовляти собі в любові до походів. Для дітей різного віку створюють спеціальні дитячі рюкзаки, які допоможуть нести в залежності від віку особистий перекус та іграшку або особисте спорядження. Для найменших створені спеціальні переноски, які допоможуть переносити малюка на спині комфортно навіть на складному підйомі. Зверніть увагу на Gregory Icarus 30 Youth.

Gregory Icarus 30 Youth

Комфорт та ергономіка

Ергономіка відіграє величезну роль для вашого комфорту. Важливо, щоб рюкзак максимально підходив до вашої фігури. Модель з гарною конструкцією спини, комфортними лямками та поясним ременем забезпечує максимальний комфорт при носінні та допоможе знизити ризик перевантажень та травм. Також не забувайте приміряти її перед покупкою, щоб переконатися у відповідному розмірі та посадці.

Конструкція спинки рюкзака

Зручна спинка дуже важлива в рюкзаках для піших походів. Вибір безкаркасного або каркасного рюкзака за вами, але наша команда однозначно радить почати з жорсткої спинки.

Для надання конструкції жорсткості використовують металеві дуги X або V подібної форми або пластикові пластини. Щоб при цьому спині не було боляче, додають спеціальні пом'якшувачі. Їх роблять із спіненого матеріалу, полімеру або поролону. У дорогих моделях використовують спеціальний наповнювач з ефектом пам'яті, який підлаштовується під форму спини туриста.

Зверніть увагу, що в полегшених моделях використовують менше пом'якшувача для економії ваги.

Спинка каркасних рюкзаків буває:

 • Стандартна. Звичайна конструкція із двох металевих дуг. Має помірну вартість та достатній комфорт використання.
 • Ортопедична. Більш складна система з різними згинами. Знімає максимум навантаження зі спини, але коштує дорожче.
 • Станкова.  Жорстка рама на яку кріпиться тканинний речовий мішок. Майже не використовується, лише у старих та деяких експедиційних моделях.

Вентильована спинка

Радимо звернути увагу на вентиляційний вигин спинки, тому що він має позитивний і негативний нюанси. Влітку така спинка однозначно буде зручнішою, допоможе тілу не потіти та комфортно носити рюкзак. Але в холодний сезон цим вигином гулятиме протяг і поперек мерзнутиме більше.

Плечові лямки та пояс на стегнах
Вибирайте широкі та м'які лямки, які не натиратимуть плечі. Бажано, щоб вони мали вентиляційну сітку для максимального комфорту. Усі лямки мають регулювання, що допомагає налаштувати їх під себе. Зверніть увагу на наявність грудних стяжок із фастексами. З їх допомогою можна зафіксувати лямки і вони не з'їжджатимуть з плечей.

Ергономічний поясний ремінь має бути широким, м'яким та регульованим для забезпечення комфортної посадки. Він повинен лягати рівно на ваші стегна. Якісний пояс на стегнах  добре вентилюється. Наявність кишень на ньому допоможе зручно зберігати важливі дрібниці.

Особливості та додаткові функції

Радимо звернути увагу і на конструкційні особливості:

 • Верхній клапан або капюшон

Одягається поверх рюкзака як капюшон. У нього зручно складати необхідні речі для швидкого доступу, у деяких моделях його можна відстібнути та носити як поясну сумку.

 • Доступ всередину

Зазвичай рюкзак має верхнє завантаження та нижній замок з перегородкою (найчастіше там розміщують спальник). Але виробники почали експериментувати з бічним та центральним доступом до рюкзака. Пам’ятаєте момент, коли у пошуках потрібної дрібниці необхідно вийняти практично все? Центральний замок вирішить цю проблему.

 • Бічні кишені

Настегнаний пояс також можна використовувати для перенесення спорядження, подумали деякі виробники, і додали на нього блискавки. Також зручне місце зберігання речей у швидкому доступі.

Бічні кишені

 • Еластичні кишені "сіточки"

Бічні кишені зручні для перенесення пляшки з водою, центральний для каски або пончо.

Кишеня-сітка

 • Відсік для питної системи

Вибираємо рюкзак обов'язково із можливістю використання гідратора. Це спеціальна кишеня, в якій розміщується сама питна система, а трубка від неї фіксується на лямці.

 • Стяжки та кріплення

Завдяки стяжкам можна стягнути рюкзак, прикріпити до нього каремат. Якщо використовуєте пінний килимок, зверніть увагу, чи мають стяжки достатню довжину для його кріплення. У США та Європі більшою популярністю користуються надувні килимки та стяжки можуть бути не призначені для звичних нам карематів чи пінополіуретану. Вибираючи який рюкзак для походу підійде, подивіться чи є на ньому петлі для трекінгових палиць та льодового інструменту.

Додаткові кріплення

Це захисна накидка від дощу, що одягається на рюкзак. Виробники зазвичай додають її в комплект і навіть створюють спеціальну кишеньку для зберігання. У бюджетних моделях його може не бути, але обов'язково радимо докупити. Дощ у поході — явище часте.

Матеріали та міцність

Розглянемо, як вибрати рюкзак для туризму в залежності від матеріалу. Їх шиють із нейлону та поліестру з різною щільністю ниток, технологіями плетіння. Використовують такі сучасні матеріали як Cordura, Oxford, Dyneema, Diamond Ripstop та інші. Шви обов'язково обробляють спеціальним водовідштовхувальним шаром.

Тут важливо дотримуватися ідеального балансу міцності та ваги. Зазвичай, чим міцніший матеріал, тим він важчий. Найкраще співвідношення цих показників має Dyneema. Цей матеріал складається із надміцного високомолекулярного поліетиленового волокна. Він дуже легкий, міцний, захищений від сонця та хімікатів. Через високу вартість цей матеріал зазвичай використовують при виготовленні альпіністських рюкзаків.

Бюджетним матеріалом є Cordura. Тканина дуже міцна, але має велику вагу. Щільність тканини позначають цифрами до 1000. Часто виробники комбінують її з іншими матеріалами, додаючи тільки в місця, які стираються (наприклад, дно).

Вставка із міцної тканини

Фурнітура рюкзака

Наступний важливий етап при виборі — звернути увагу на якість фурнітури. Залежно від бренду можуть відрізнятися виробники замків, блискавок, фастексів і кріплень. На ринку існує багато різних брендів, що пропонують широкий вибір туристичних рюкзаків. Як вибрати якісну фурнітуру?

 • Блискавки повинні бути міцними, добре прошитими і мати водовідштовхувальну підкладку.
 • Карабіни, пряжки та застібки мають бути виконані з міцного матеріалу.
 • Фастекси повинні легко та надійно застібатися.
 • Зверніть увагу на виробника. Гарантія якісної фурнітури: японський бренд YKK.

Фурнітура

Вага рюкзака

На те, наскільки вам буде легко нести свою ношу, впливає не так вага порожнього рюкзака, як можливість його правильно підігнати під себе. Також необхідно правильно запакувати речі, розподіляючи важкі елементи ближче до спини.

Туристичний рюкзак має бути комфортним саме вам, навіть якщо конкретну модель хвалить весь інтернет або ваші друзі — це не гарантія, що з ним буде зручно вам та вашій спині. Щоб забезпечити комфортне транспортування багажу, рюкзак повинен сидіти на вас ідеально. Він обов'язково повинен підходити за розміром: підійти по довжині спини, поясний ремінь має бути рівно на стегнах, лямки повинні прилягати комфортно до плечей, не відставати і не перетискати.

Пара з великими рюкзаками

Деякі рюкзаки мають фіксовані розміри, а інші використовують систему регулювання (спеціальну "драбинку", до якої чіпляються лямки або просто велика липучка). Не хвилюйтеся про те, як вибрати рюкзак залежно від зросту. Для цього необхідно виміряти торс від сьомого шийного хребця до клубової кістки або звернутися за допомогою з підбором розміру до консультантів. Моделі, які регулюються за ростом, важать трохи більше, але мають більші можливості припасування. Особливо зручні для тих, чий торс не вписується у розмірну лінійку.

Більшість моделей мають достатньо можливостей відрегулювати її особисто під вас. Довжину лямок та пояса можна відрегулювати за допомогою стяжок.

Припасування рюкзака під індивідуальні особливості

Після покупки рюкзак необхідно обов'язково підігнати під себе, інакше всі інновації розробників будуть марними.

 • Завантажте покупку речами. В ідеалі своїм стандартним спорядженням для подорожей.
 • Послабте всі лямки та ремені.
 • Відрегулюйте висоту рюкзака, якщо є така можливість у конструкції.
 • Середина пояса повинна бути рівно на ваших стегнах.
 • Відрегулюйте висоту плечових ременів. Необхідно оптимально розподілити навантаження між плечима та стегнами.
 • Далі необхідно відрегулювати стабілізаційні ремені та підтягнути рюкзак ближче до спини.
 • Налаштуйте під себе грудну стяжку.

Регулювання рюкзака

Відмінності між жіночими та чоловічими рюкзаками

Існують спеціально розроблені жіночі моделі. Вони набагато комфортніші для жіночої анатомії ніж унісекс. Відрізняються більш вузьким поясом на стегнах, лямки розташовані ближче і під іншим кутом, щоб не натирати більш вузькі плечі і не заважати грудям.

Жінка з рюкзаком

Дитячі моделі мають більше можливостей регулювання, щоб підлаштовуватись під тіло юного туриста в процесі росту. Також дітям будь-якої статі підійдуть жіночі моделі, зважаючи на їх вужчу конструкцію.

Процес упаковки та організації

Важливо не тільки знати як вибрати туристичний рюкзак , але і необхідно розуміти як його правильно спаковувати. У разі неправильної упаковки нести рюкзак буде некомфортно. Топ 3 помилки туристів-початківців:

Помилка Результат
Неправильне розподілення ваги. Розміщення важкого спорядження зверху чи збоку Рюкзак тягне назад або в один бік
Навшування великої кількості спорядження зверху Рюкзак чіплятиметься за гілки
Хаотично скласене спорядження всередині Важко знайти потрібні речі. Необхідно все виймати для пошуку кожної дрібниці

Щоб правильно зібрати рюкзак, дотримуйтесь таких принципів:

 • Покладіть спальник на дно рюкзака.
 • Намет, їжу та інше важке спорядження розмістіть у середній зоні, ближче до спини.
 • З іншого боку (подалі від спини) додайте одяг, аптечку та інше спорядження.
 • Легкі речі, які можуть знадобитися будь-якої миті, варто покласти зверху.
 • Документи, телефон та необхідні дрібниці розмістіть у додаткових кишенях (на капюшоні рюкзака, поясі тощо).

Схема правильної упаковки рюкзака

Приклади брендів та моделей

Необхідно також звертати увагу на бренд, який виготовив туристичний рюкзак. Як вибрати надійного виробника і не помилитися? Пропонуємо коротку інформацію про відомі та популярні бренди, які завоювали любов та довіру туристів в усьому світі.

 • Climbing Technology —  італійський бренд, який виготовляє якісні рюкзаки для туризму та альпінізму. Хороший приклад: штурмовий рюкзак Climbing Tec hnology Granite 25.
 • Gregory —  американська компанія, яка спеціалізується на інноваційних туристичних рюкзаках. Відрізняються від інших комфортністю, точним регулюванням та фірмовими швами. Наприклад, Gregory Kalmia 50 RC.

Gregory Kalmia 50 RC

 • Deuter — німецька компанія, яка пропонує рюкзаки для різних цілей. Зверніть увагу на місткий рюкзак для трекінгу Deuter Aircontact PRO 55+15 SL.
 • Lowe Alpine —  американський виробник рюкзаків, створений ідейним альпіністом. Для легкого трекінгу та велоспорту варто розглянути модель Lowe Alpine AirZone Z ND 18.
 • Osprey —  улюблений багатьма американський бренд туристичних рюкзаків з хорошими спинками, що вентилюються. Для нетривалих походів підійде Osprey Stratos 36.
 • Tatonka — німецький бюджетний бренд досить якісних рюкзаків. Зверніть увагу на Tatonka Cima Di Basso 35.
 • Terra Incognita — українська компанія, що виробляє недорогі та функціональні туристичні рюкзаки. Для тижневого походу чудово підійде Terra Incognita Discover 100.

Приміряння та покупка рюкзака

Теорія це добре, але щоб правильно туристичний рюкзак підібрати , його обов'язково треба приміряти. У кожного індивідуальна статура. Конструкційні особливості, які підходять одному користувачеві, можуть бути незручні іншому. Радимо при купівлі обов'язково навантажити спорядженням рюкзак і тоді приміряти. Попросіть у магазині спальник та намет, щоб зрозуміти як вони поміщаються всередину та як навантажений рюкзак сидить на вас. Спробуйте походити з рюкзаком як у футболці, так і в теплому одязі. Візьміть із собою в магазин свою похідну куртку або одягніть схожу з асортименту.

Osprey Aether 70 AG

Догляд та обслуговування рюкзака

Щоби рюкзак прослужив довго, необхідно приділяти увагу правильному обслуговуванню. Похідне життя може неабияк потріпати покупку, але при правильному догляді рюкзак прослужить довгий час і не втратить свого вигляду.

Дотримуйтесь кількох простих правил:

 • Тримайте рюкзак подалі від відкритого вогню та джерел тепла. Синтетичні тканини легко пропалити.
 • Обов'язково просушувати рюкзак після намокання. Сушіть у добре вентильованому приміщенні, далеко від прямих сонячних променів.
 • Витряхуйте сміття, виймайте зайве з кишень при зберіганні.
 • Якщо рюкзак потребує прання: намочіть його прохолодною водою та очистіть за допомогою м'якої щітки або губки.
 • Використовуйте спеціальні аксесуари та засоби догляду за туристичним спорядженням.
 • Не використовуйте пральну та сушильну машини.
 • Періодично обробляйте водовідштовхувальним просоченням.
 • Регулярно перевіряйте рюкзак на пошкодження. Можна використовувати спеціальні латки або здати його в ремонт.
 • Якщо ви вирушаєте у похід у дощовий сезон — покладіть у рюкзак кілька пакетиків із силікагелем. Вони допоможуть увібрати вологу і не дадуть розвиватися неприємному запаху.

Сподіваємося, що тепер у вас не залишилося питань, як вибрати рюкзак для туризму. Правильна модель забезпечить вам комфорт, функціональність та радість від пригод, замість болю в спині.

При виборі відштовхуйтесь від цілей та специфіки своїх подорожей, своєї анатомії та комфорту. Важливо індивідуально підібрати модель, яка задовольнить ваші потреби.

Запрошуємо познайомитись із різноманіттям моделей на нашому сайті або у фірмових магазинах. З радістю допоможемо у виборі ідеального рюкзака для пригод. Бажаємо комфортних та веселих походів, у яких ви зберете цілу колекцію пригод!